FORD OTOSAN’IN UĞURLU SAYISI 41

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Ford Otosan toplantısında gündeme gelen öneri hayata geçirilirse Ford’un tüm Türkiye’deki reklamlarında kullanılan araçların plakası 41 kodu ile başlayacak.
30 Eylül 2014, Salı - 14:23

Ford Otosan Yeniköy Fabrikası, fabrika kapılarını basın mensuplarına açtı. İlk olarak Vehbi Koç Vakfı Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen ardından Yeniköy Fabrikası’nı gazetecilere gezdiren Fabrika Müdürü Sabri Çimen, Ford’un yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Yeniköy Fabrikası’nın toplam 1.2 milyon metrekare alana sahip olduğunu söyleyen Çimen, fabrika için 4 yılda toplam 1 milyar dolar yatırım yaptıklarını belirterek bu yatırımlar neticesinde araç üretimini yıllık bazda 415 bine çıkardıklarını ifade etti.
 
BİR VARDİYADA 200 ARAÇ
 
Şubat ayından üretime başlayan ve mayıs ayında da dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmi açılışı yapılan Ford’un Yeniköy’deki fabrikasında üretilen araçların üretim sırasında geçirdiği aşamaları basın mensuplarıyla gezen Çimen şu bilgileri verdi: “Yeniköy fabrikamızda Courier hafif ticari araç üretimi yapılıyor. Ayrıca fabrikamızda bin personel görev yapıyor ve bir vardiya da 200 araç üretiliyor. Tasarım ve parçaların yüzde 70’i de yerli mühendis ve firmalar tarafından yapılıyor.
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki