Fransa’da tanıtıldı

Fransa’da tanıtıldı
21 Mart 2016, Pazartesi - 17:55

Fransa'nın Cannes kentinde kapılarını açan gayrimenkul fuarına Türkiye, MIPIM 2016’ya 50 stant, 850 katılımcı ile çıkarma yaptı.

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen firmaları, en yeni projeleri, enerjisi ve potansiyeli ile MIPIM fuarında sergiledi. 89 ülkeden yaklaşık 22 bin gayrimenkul profesyoneli ile 4 bin 800 yatırımcı ve finans kuruluşunun bir araya geldiği fuarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kurduğu stantta Kocaeli’yi yatırımcılara tanıttı.

20 bin metrekare alan üzerine kurulan fuarda Türkiye’den katılan kamu kurum ve kuruluşları ile inşaat şirketleri bin 700 metrekarelik alanda stant kurdular. Başta İstanbul, Kocaeli,  Antalya, Balıkesir, Bursa, Hatay, Konya ve Ordu büyükşehir belediyeleri de fuarda stant açtı. Fuara, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İTO Başkanı İbrahim Çağlar, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve 19 büyükşehir belediye başkanı katıldı. Genel Sekreter Tahir Büyükakın Kocaeli standında yatırımcılarla başkan adına sunumlar gerçekleştirdi ve Kocaeli projelerini anlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, fuarın çok verimli geçtiğini ve İstanbul’a yakınlığı sanayinin yanında bir turizm kenti Kocaeli’yi dünyaya tanıttıklarını belirterek, "MIPIM 2016’ya Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün mührünü vurdu. Yatırımcılara, yapımı devam eden 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Körfez Geçiş Köprüsü gibi güzergâhların üzerinde bulunan Kocaeli’nin çok büyük bir avantaja sahip olduğunu anlattık. Kocaeli’yi bu fuarlarda tanıtmaya devam edeceğiz" dedi. Karaosmanoğlu’na Fransa da Genel Sekreter Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özün eşlik etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki