İstanbul’dan, Sakarya iline götürmek için aldıkları Irak uyruklu vatandaşı gasp ettiği iddia edilen taksici ile cezaevinden izinli çıktığı öğrenilen suç ortağı tespit edilerek yakalanmıştı. F.Ş daha sonra adli kontrol ile serbest kaldi

Edinilen bilgi ve iddialara göre; 02 Eylül 2019 günü gece saat 00:30 sularında, Irak uyruklu L.A.A.A.L isimli şahıs,   İstanbul Yeni Havalimanında uçaktan indi. Ardından hava alanında bir taksici ile kendisini bin 400 lira karşılığı Sakarya’ya götürmesi konusunda anlaştı. Taksici yolcuyu aldıktan sonra yanına bir arkadaşını daha alarak Sakarya’ya doğru yola çıktı. Otobana girmeyen araç Gebze İlçesi Şekerpınar’a geldiğinde şoför taksiyi tenha bir noktaya çekti.  Ardından yanına aldığı arkadaşı ile Irak Uyruklu L.A.A.A.L isimli şahıs bıçakla tehdit etti. Şahısın üzerinde bulunan 7 bin Irak Dinarı, bin 500 dolar ile 570 Türk Lirasını alan şahıslar, daha sonra kendisini indirerek olay yerinden kaçtı.

 

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKMIŞ
Olayın ardından çevreden yardım isteyen ve polise ihbarda bulunan Irak Uyruklu L.A.A.A.L isimli şahıs, ifadesini verdikten sonra şikayetçi oldu. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Ekipleri, şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla geniş çaplı soruşturma başlattı.  Yapılan soruşturma ve incelemelerde,  olaya karışan taksi ve taksi şoförü F.Ş(35)  ile yanına aldığı S.K(34) isimli arkadaşı tespit edildi.  Polis şahısların yakalanması amacıyla soruşturmasını sürdürürken,  S.K isimli şahısın yağma suçundan Silivri Açık Cezaevinde yattıpını, olay gününden bir kaç gün önce cezaevinden izinli çıktığını ve gasp olayının olduğu sabah izinin bitmesi nedeniyle cezaevine teslim olduğunu belirledi.  Diğer Şupheli Taksici F.Ş ise İstanbul Fatih İlçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştı. F.Ş daha sonra adli kontrol artı ile serbest bırakıldı.