Gaziler madalyalarını Vali’den aldı

16 Mart 2015, Pazartesi - 22:32

2001 ve 2011 yıllarında gazi olan İbrahim Karabacak ve Kemal Demir’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Hasan Basri Güzeloğlu Devlet Övünç Madalyası verdi

Kocaeli Valiliği tarafından, 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği gazi olanlara, "Devlet Övünç Madalyası" takdim edildi. Yapılan etkinlikte Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından Gazi İbrahim Karabacak’a ve geçtiğimiz hafta Alikahya’daki evi yıkılan Gazi Kemal Demir’e madalyaları verildi. Önceki gün SDKM’de düzenlen organizasyona Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Baro Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Beldeiye Başkanı Nevzat Doğan, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, gaziler, askerler, polisler, öğrenciler ve birçok vatandaş katıldı.

 

ADLİYE BİNASINDA GAZİ OLDU

Gazi İbrahim Karabacak, Malatya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevi sırasında adliye binası içerisinde meydana gelecek olayları önlemek amacıyla görevini ifa ederken 2001 yılında gazi oldu. Gazi İbrahim Karabacak evli ve 4 çocuk babası. 2011 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lılar tarafından verilen baskın sonrasında gazi olan Kemal Demir’in evini 17 şubat tarihinde sabah saatlerinde belediye ekipleri yıkmıştı. Gazi Kemal Demir’e önceki gün ise 81 ilde verilen övünç madalyalarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına ilimizde Vali Hasan Basri Güzeloğlu takdim etti. 

 

SONSUZA KADAR PAYİDAR

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, gazilere verilen övünç madalyalarından sonra kısa bir konuşma yaptı. Güzeloğlu, “Milletimizin kahraman evlatları olduğu müddetçe devletimizin asla yıkılamayacak. Milletler kahramanları ile var olur. O kahramanlar ki hayatlarını hiçe sayarlar. Ülkesi için hayatlarını ortaya koyarlar. Bugün gazilerimiz kendilerine gösterilen ilgi, alaka ve tevcihi hak ettiler. Bu kahramanlar oldukça Türkiye sonsuza kadar payidar olacaktır. Gelecekte devletimiz daha büyük, daha gelişmiş olarak yoluna devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki