GEBZE AKYÜZ’ÜNÜ KAYBETTİ

Gebze’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen bir isim olan Nuri Akyüz uzun süredir tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düştü.
21 Temmuz 2014, Pazartesi - 15:09

 

Aslen  Tokat, Artova doğumlu olan ve küçük yaşlardan beri Gebze’de yaşayan,  iki kız çocuğu babası, 51 yaşındaki Nuri Akyüz, Kocaeli Gebze’de  gençlik önderlerindendi. 12  Eylül askeri darbesinin de  mağdurlarından olan Nuri Akyüz, şu an Ardahan Milletvekili olan Ensar Öğüt’ün Gebze  ilçe Başkanı olduğu dönemde İlçe Yönetim Kurulu üyeliği de yaptı.

 

Akyüz’ün cenazesi Çayırova Cemevinde kılınan namazın ardından Gebze aile mezarlığında toprağa verildi. Akyüz’ün ailesini  çocukluk ve gençlik arkadaşları, vatandaşlar ile CHP il Başkanı Yalçın Kuşkan, Kocaeli milletvekilleri M. Hilal kaplan, Haydar Akar, Büyükşehir başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat  Tatar, Çayırova ilçe Başkanı Rasim Meriç, Kartepe eski İlçe Başkanı Bülent Sarı, CHP Gebze eski ilçe başkanı Mustafa Kaya, eski meclis üyelerinden Abdullah Yılmazel, Gazi Aydoğdu, Cavit Kaboğlu, Ali Fuat Bilir ve gazeteci Levent Altun da  yalnız bırakmadı.

Yine hem çocukluk hem de gençlik arkadaşları Türker Demirci, Mustafa Kaya, Öztürk Şamdan, Sezai Şen, İsmail Çiçek, Müslüm Tural, Ata Alsu, Nuralay Aksu,  Mustafa Şamdan, Yücel Şamdan  ve çok sayıda kişi Akyüz’ü son yolculuğuna uğurlayanlar arasındaydı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki