Gebze birincisi FEM’den

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği LYS sonuçları açıklandı. Birincilerin adresi yine değişmedi. FEM Dershanesi öğrencileri 3 Türkiye birinciliğinin yanı sıra Kocaeli ve Gebze'de de ilk sıraya yerleşti.
01 Temmuz 2014, Salı - 01:07

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), 14-15 ve 21-22 Haziran tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları(LYS) sonuçlarını hafta sonu açıklandı. Şampiyon öğrencilerin adresi değişmedi. Açıklanan sonuçlara göre FEM Dershanesi öğrencileri önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de Türkiye, Kocaeli ve Gebze’de birinciliğini kimseye kaptırmadı.

GEBZE BİRİNCİSİ KÜRŞAT KAAN ATİLLA

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği LYS sınavı sonuçlarına göre FEM Dershanesi öğrencileri 3 Türkiye birinciliğinin yanısıra Kocaeli ve Gebze'de de ilk sıraya yerleşti.  Kocaeli FEM Dershanesi öğrencilerinden Yakup Enes Durak İl birincisi ve Türkiye 14.'sü oldu. Gebze FEM Dershanesi öğrencilerinden Kürşat Kaan Atilla Y-MF-2 puan türünde 539,349 puan alarak Gebze birincisi, Türkiye 106’cısı olmayı başardı.

GEBZE FEM TULUM ÇIKARDI

Yine FEM Dershanesi Gebze Şubesi öğrencilerinden Burak Can Y-MT-2 puan türünde 495,266 puan alarak Türkiye 228.si, Ömer Altun Y-MF-3 puan türünde 525,149 puan alarak Türkiye 632.si, Eren Tiftik Y-TM-1 puan türünde 505,209 puan alarak Türkiye 678.si oldu. FEM Dershanesi olarak Kocaeli genelinde ilk 100'de 4 öğrencilerinin olduğunu, sadece Gebze'de ilk binde 45 derecelerinin olduğunu belirten FEM Dershanesi Gebze Şubesi Genel Müdürü Hicret Şen, "Gebze'de gelenek bozulmadı. Her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerimizi elde ettiği dereceler bizi mutlu etti" dedi.

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Başarının kesinlikle bir tesadüf olmadığının altını çizen Şen, "FEM Dershanesi Gebze şubeleri olarak rutin bir üniversiteye hazırlanmanın dışına çıkarak 'daha neler yapabiliriz'i araştırdık.  Bu çerçevede interaktif eğitimin yanı sıra okul, aile ve dershanenin işbirliği sayesinde her zaman öğrencilerimizin yanında olduk. En son LYS sınavına girecek öğrencilerimize yönelik 50 günlük yatılı kamp çalışması yaparak bilgilerinin pekişmesini sağladık ve bugün bu güzel sonuçları aldık. Bu başarıda emeği geçen başta öğrenci velilerimiz olmak üzere, okul öğretmenlerine, dershanemizdeki öğretmen ve idareci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki