Gebze farkındalıkta buluştu!

02 Nisan 2015, Perşembe - 20:43

 

Gebze’nin en özel çocukları ve ilçe protokolü Otizm Farkındalık Etkinliklerinde Gebze Kent Meydanı’nda buluştu. Çocuklar için özel olarak hazırlanan ve protokolle birlikte gökyüzüne balonların uçurulduğu etkinliğin ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, otizmde erken teşhisin ve çocukların topluma kazandırılmasında farkındalığın önemine değindi

 

 

 

GENİŞ KATILIM

Gebze Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2 Nisan-2 Mayıs Otizm Farkındalık ayı programına imza attı. Gebze Kent Meydanı’nda bulunan Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcısı Engin Güzel, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Hakan Höbek, meclis üyeleri ile veliler katıldı.

ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Otizmin bir hastalık değil farkındalık olduğunu dile getirdi. Desteklerinden ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Demirel’in ardından kürsüye çıkan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Otizmde erken teşhis ve özel eğitimin önemine değindi. Gebze’nin en özel ve güzel evlatları olan otistik çocukların sosyalleşmesi ve topluma kazandırılması için toplumun her kesimine görev düştüğüne değinen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Burada esas yapılacak iş, öncelikle anne babaların çocuklarının davranışlarını erken yaşlarda gözlemlemek ve otizm belirtilerinden şüphelendiği an, vakit geçirmeden uzmanlara başvurmaktır.

BİRLİKTE BALON UÇURDULAR

 

 

 

 

 

Bu vesileyle, Otizm Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu programın halkımızda ve hemşerilerimizde otizme karşı bir farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, hepinize sevgiler saygılar sunuyorum” dedi.Programın ardından otizmli çocukların resim ve el işi sergisini gezen Başkan Köşker ve ilçe protokolü öğretmenlerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Serginin gezilmesinin ardından Başkan Köşker otizmli çocuklar ile gökyüzüne renkli balonlar bıraktı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki