Gebze İMH’de Kudüs gezi izlenimleri

Gebze İMH’de Kudüs gezi izlenimleri
25 Şubat 2016, Perşembe - 15:24

 

Kudüs’ü ziyaret eden Gebze heyeti, gezi izlenimlerini Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi merkezinde Gebzelilerle paylaştı.

Gebze İMH Başkanı Ali Erol“Kudüs’ün her adımında peygamberlerin kokusunu duyabiliyorsunuz”

İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından düzenlenen Kudüs Özel Programı şube merkezinde geniş bir dinleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleştirildi. Program Sedat Kotan Hocanın İsra Suresi’nin ilk ayetlerinden oluşan Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı Ali Erol ve Kudüs gezi rehberi Mehmet Esmer’in sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumda Kudüs’ün dini ve tarihi önemi ile birlikte Kudüs ve Filistin’de yaşayan Müslümanların karşı karşıya kaldığı zorluklar anlatıldı.

KUDÜS’TE HER ADIMDA PEYGAMBERLERİN KOKUSUNU DUYABİLİYORSUNUZ

Gezi izlenimlerini dinleyicilerle paylaşan İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı Ali Erol, Kudüs’ün dini ve tarihi önemi hakkında bilgi verdi. Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu belirten Ali Erol, “Kudüs’ü sadece Filistinliler değil tüm müslümanlar sahiplenmelidir” dedi. Konuşmasının devamında “10 bin yıllık tarihe sahip Kudüs peygamberler kervanının geçtiği bir şehirdir. Her adımda peygamberlerin kokusunu duyabiliyorsunuz” diyen Ali Erol, “Kudüs Müslümanlar için önemli olduğu kadar Hristiyanlar ve Yahudiler için de önemlidir. Hz. İbrahim’den Hz. Yusuf’a, Hz. Davut, Hz. Süleyman, Hz. Musa, Hz. İsa ve son Peygamber Hz. Muhammed (A.S) efendimize kadar tüm peygamberlerin bu kutlu şehirde izi var. Kudüs Müslümanlar için adeta bir turnusol kağıdı gibidir. Kudüs’te Müslümanların durumu iyi ise dünyadaki Müslümanların durumu da iyidir. Kudüs’e kim hakim olmuşsa dünyada da söz sahibi olmuştur” dedi.

SİYONİST YAHUDİLER KATLETTİKLERİ FİLİSTİNLİLERİ İNSAN OLARAK GÖRMÜYORLAR

Ali Erol konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün Siyonistlerin işgali altındaki Kudüs’te Müslümanlar maalesef çok zor durumdadır ve sürekli baskı, zulüm, cinayet, işgal ve evlerinin yıkılması tehdidiyle karşı karşıyadır. İsrail bugün Müslümanların zayıflığından dolayı uluslararası hiçbir tepkiyi dikkate almıyor ve Mescid-i Aksa’yı yıkarak Süleyman mabedini inşa etmeye çalışıyor. Nihai hedefleri Müslümanları sürerek Kudüs’ün tamamını Yahudileştirmektir. Vahşice katlettikleri Filistinlileri insan olarak bile görmüyorlar. En ufak bir vicdan azabı duymuyorlar. Bugün esas sorun İsrail ve destekçileri ABD, İngiltere, Rusya’nın güçlü olması değildir. Asıl sorun Arap ülkelerinin bu davaya ihaneti ve İslam dünyasının bu soruna sahip çıkmamasıdır” diye konuştu.

Ali Erol’un ardından söz alan Kudüs gezi rehberi Mehmet Esmer de, görseller eşliğinde Kudüs ve çevresindeki tarihi eserlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Program İslami ezgi müziği ile tanınan Nihat Yılmaz’ın yorumladığı sevilen Kudüs ve Filistin ezgilerini seslendirmesiyle sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki