Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 99. Yıldönümü ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden kutlu yola çıkışımızın senei devriyesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız hepimize kutlu olsun. Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’ a çıkışı ulusumuzun kaderinin dönüm noktasıdır. Yüce Türk milletinin bağımsızlığa ve özgürlüğe olan inancı sayesinde tüm Vatan topraklarında topyekün Milli Mücadele hareketinin başlatılarak Kurtuluş Savaşını kazanması Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşmiştir.  Küçük büyük, kadın erkek demeden asil bir duruş sayesinde ülkemize sahip çıkıp bu toprakları vatan yapmayı başardılar.
19 Mayıs tarihi Türk Milleti var olduğu sürece unutulmayacak büyük zorluklar ile kazanılan bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır. Güçlükler içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti devleti bizlere ve gençlere emanettir. Değerli emaneti koruyacak ve yüceltecek gençlerimizin bu sorumluluğu en güzel biçimde yerine getireceklerinden şüphemiz yoktur. Atatürk “Cumhuriyeti biz kurduk O’nu sizler yaşatacaksınız” dediği gençlere 19 Mayıs Bayramını armağan etmiştir.
Atatürk ve silah arkadaşları başta olma üzere; Vatan müdafaasında şehit düşen kahramanlarımızı minnetle, duayla anıyor, gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.