Gebze meydanda oruç açtı

Gebze Belediyesi’nin her akşam bir mahallede gerçekleştirdiği iftar programları, Gebze Kent Meydanı’nda verilen ve binlerce Gebzelinin aynı sofra etrafında oruç açtığı iftar yemeğiyle sona erdi.
27 Temmuz 2014, Pazar - 14:42

 Başkan Köşker’in ev sahipliğinde binleri buluşturan iftara; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur ve Kocaeli Valisi Ercan Topaca da katılarak vatandaşlarla aynı sofrada oruç açtı

 

 

GENİŞ KATILIM

Gebze Belediyesi’nin geleneksel iftarları, Kent Meydanı’nda verilen büyük iftar yemeğiyle sona erdi. 5 bini aşkın Gebzelinin aileleriyle birlikte aynı sofra etrafında oruç açtığı büyük iftar buluşmasına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, GTO Başkanı Nail Çiler, AK Parti İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, il ve ilçe yöneticileri, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

MEYDANA AKIN ETTİ

Meydana adeta akın eden Gebzelilerin aileleriyle birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açtığı iftar yemeğinde kısa bir selamlama konuşması yapan ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Mağfiret ve rahmet ayı olan Ramazan’ın tüm güzelliklerini bir ay boyunca siz değerli hemşerilerimizle yaşadık, paylaştık. Siz değerli hemşerilerimizle, kentimizin gözbebeği Gebze Kent Meydanı’mızda kurulan sofra etrafında buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

MEYDANA DAVET ETTİ

Rabbim oruçlarınızı kabul ibadetleriniz makbul eylesin inşallah. Bayramın ilk günü bayram namazımızı birlikte eda edeceğimiz ve bayramlaşacağımız, kucaklaşacağımız kent meydanımıza sizleri bekliyoruz. Ramazan bayramınızı şimdiden tebrik ederim. Rabbim sevdiklerinizle nice güzel bayramlara ulaşmanızı nasip eder inşallah” dedi.

RABBİM DAİM KILSIN

Başkan Köşker’in ardından kürsüye çıkan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, “Birlik, beraberlik içerisinde bir rahmet ve mağfiret dolu Ramazan’ı daha geride bırakıyoruz. Rabbim birlik beraberliğimizi daim kılsın. Bu vesileyle Ramazan bayramınız tebrik ederim. Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul eylesin inşallah. Ramazanınız mübarek olsun” şeklinde konuştu. Vali Topaca’nın ardından selamlama konuşması yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur ise, “Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

BAYRAMLARINI KUTLADI

Bu birliğimize kast etmek için çalışanlara geçit vermesin inşallah. Suriye’de, Filistin’de Gazze’de ve zulmün yaşandığı İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizin akan kanının durması için dua edeceğiz bu akşam. Bu güzel birliktelikte bizleri sizlerle buluşturan belediye başkanı kardeşimizi sizlerin huzurunda bir kez daha kutlamak isterim. Ramazan bayramınızı ailenizle ve sevdiklerinizle ağız tadıyla geçirmenizi yüce Rabbimden niyaz ederim” şeklinde ifadeler kullandı.

DUALARIMIZ KARDEŞLERİMİZ İÇİN

Milletvekili Okur’un ardından kürsüye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ramazanın manevi açıdan son derece bereketli bir ay olduğunu vurguladı. Mağfiret dolu Ramazan’ın tüm güzelliklerinin Kocaeli’de ve ülke genelinde yaşatıldığını ve paylaşıldığını dile getiren Bakan Işık, “Gazze’de ve İslam dünyasında çok ciddi bir acı var. İftar sofrasına hasret belki binlerce, on binlerce insan var. Dileğimiz ve duamız, bölgemiz inşallah bir an önce huzura kavuşur. Ve bu acılar bir an önce yerini huzura, barışa bırakır.

LOKMA İKRAM EDİLDİ

Herkes evine huzurla, güvenle, selametle gider. Türkiye'de bir huzur var, barış var” dedi. “Bu hayırlı ve mağfiret dolu gecenin akşamında Ramazan’ın bereketini paylaşmak üzere bir araya geldik” diyen Bakan Işık, Bu güzel birlik ve beraberliği sağlayan değerli belediye başkanımızı bir kez daha kutlarım. Rabbim yaklaşan Ramazan bayramına sağlık ve sıhhat içerisinde ulaştırmayı nasip etsin inşallah. Ramazan bayramınızı en kalbi duygularımla kutlarım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından ve yapılan duanın ardından oruçlarını açan binlerce Gebzeliye, Gebze Belediyesi tarafından lokma tatlısı ikram edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki