Gebze Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesi restore edilecek

14 Ekim 2014, Salı - 17:42

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesini restore etmek için ihale düzenledi
 
 
Tarihi yapıları restore ederek günümüze kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir yapıyı daha yenileyecek. Gebze Eskihisar’da yer alan Osman Hamdi Bey Müzesi’nin yanındaki kayıkhane restore edilerek, kültür hazinesine katılacak. Kocaeli’de ve Türk sanat tarihinde önemli bir yeri olan Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesinin restore edilmesi için ihale düzenlendi.
 
19. YÜZYILDAN KALMA
Bütün restorasyon projeleri hazırlanan kayıkhane, ilgili Kültür Varlıkları Koruma Kurulu onayına müteakip restorasyon ihalesine hazırlandı. Osman Hamdi Bey Müzesi’nin önemli bölümlerinden olan kayıkhane restore edilecek. Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesini özellikle İstanbul’a gidiş gelişlerinde deniz yolundan kullandığı biliniyor. Kayıkhane restorasyonun ardından kültürel ve sosyal amaçlı kullanılacak. Kayıkhane Kocaeli’de 19. yüzyıldan günümüze ulaşan orijinal kayıkhane olma özeliğini taşıyor.
 
İHALEYE 6 TEKLİF VERİLDİ
Kayıkhanenin restorasyon ihalesi, Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda gerçekleştirildi. İhaleye 6 firma teklif verdi. En düşük teklifi 218 bin 157 TL ile Habiloğlu Ticaret verirken en yüksek teklif ise 249 bin 902 TL ile Barancan İnşaat’tan geldi.
 
Firmalar                          Teklifler
Habiloğlu Ticaret         218 bin 157 TL
Oymataş Ticaret         221 bin 219 TL
Arşimet İnşaat            226 bin 520 TL
Çağın İnşaat              240 bin        TL
Erbil Grup                  249 bin 506 TL
Barancan İnşaat        249 bin 902 TL
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki