Gebze Teknik Üniversitesi Terörü Lanetledi

Gebze Teknik Üniversitesi Terörü Lanetledi
22 Aralık 2016, Perşembe - 12:36

Gebze Teknik Üniversitesi son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Türk Eğitim­Sen tarafından basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunun üstesinden gelecektir. Türk Devleti bu saldırıları göğüsleyip ezecek, Türk milleti de üzerinde oynanan bu oyunları bozacak güçtedir. Türk devleti kimseye diz çökmeyecek, diz çöktürmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir" ifadeleri kullanıldı.

GTÜ’de son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Türk Eğitim­Sen tarafından basın açıklaması yapıldı, yapılan açıklamada Türk Eğitim­Sen Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kılıç şu ifadelere yer verdi; "Son günlerde, insanlıktan nasibini almamış, eli kanlı alçakların kahpece
planladıkları eylemler büyük bir artış gösterdi. Neredeyse her gün, bir yerlerde bombalar patlıyor; neredeyse her gün bir ocağa ateş düşüyor; bu ateş, yurdun dört bir yanına yayılıyor.

MUSİBET YILI OLDU
2016 bize bela ve musibet yılı oldu. 15 Temmuz hain darbe girişimini de dâhil edersek, 22 bombalı terörist eylemde 297+240 (537) şehit ve binlerce yaralımız var. En son bir hafta arayla İstanbul ve Kayseri’de 37 polis,15 asker ve 7 sivil vatandaşımız şehit olmuş, 150’den fazla
asker, polis ve sivil vatandaşımız da yaralanmıştır.

ÜLKEMİZE AÇILAN SAVAŞ
Polisimiz vatandaşı, askerimiz de vatanı korur. Gözbebeklerimiz olan asker ve polisimize peş peşe yapılan bu saldırılar asıl kastın Yüce Türk Devleti ve Kutlu Türk Milleti’nin olduğunu açıkça göstermektedir. Sorun basit bir terör sorunu değil, Türk Milletinin ve Türk devletinin beka
sorunudur. Bunlar birer terörist eylem değil, maşalar ve taşeronlar yoluyla Türkiye’ye açılmış bir savaştır. Milli Mücadele döneminde bile girilemeyen Anadolu’nun kalbi Kayserimizde ha canlı bomba patlatmışınız ha bomba atmışınız.

DAHA ÇOK KENETLENECEĞİZ
Türkiye’yi teslim alarak yıkmak, yok etmek isteyen katiller ve destekçileri, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen hain eylemlerine belki de yenilerini ekleyeceklerdir. Yapılan bu terörist eylemlerle; Türk Milleti ayrıştırılarak bir iç savaş ortamı yaratılmak istenilmektedir. Ancak tüm bu yaşananlar Türk Milletinin ayrışmasını bırakın, birbirine daha da fazla kenetlenmesine sebep olacaktır. Dünyanın efendilerinin taşeronluğunu yapan hangi terör örgütü olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunun üstesinden gelecektir. Türk Devleti bu saldırıları göğüsleyip ezecek, Türk Milleti de üzerinde oynanan bu oyunları bozacak güçtedir. Türk Devleti kimseye diz çökmeyecek, diz çöktürmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir.

UNUTTURMAYACAĞIZ
Biz Türk Eğitim­Sen’liler 'Öncelikli İlkesi Önce Ülkesi' anlayışıyla hareket eden yüzde yüz milli bir sivil toplum kuruluşu olarak ve kurulduğu günden bugüne gerek akademik, gerek idari personeli ve gerekse öğrencileriyle vatan ve millet sevdalılarının yuvası olan Gebze Teknik Üniversitesi olarak diyoruz ki; Bizler; asla baş eğmeyecek, diz çökmeyeceğiz. Bizler; şehit evlatlarının gözyaşlarının sel olduğu bir ülke olmaya alışmayacağız. Bizler; suskunların ülkesi olmaya alışmayacak, bugünlerde susanlardan da hesap soracağız. Bizler; bu toprakları bizlere vatan yapan ve vatanımız olarak kalması için hayatlarından vazgeçen şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağız unutturmayacağız."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki