Gebze Ticaret Odası Bursuna Rekor Başvuru

03 Eylül 2015, Perşembe - 13:59

Üniversite öğrencilerine her yıl burs vererek eğitime önemli katkı sunan Gebze Ticaret Odası, bu yıl burs miktarını arttırmıştı.

Üniversite öğrencilerine her yıl burs vererek eğitime önemli katkı sunan Gebze Ticaret Odası, bu yıl burs miktarını arttırmıştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan meclis toplantısında konuşan GTO Başkanı Nail Çiler, eğitimin önemine dikkat çekerek öğrenci sayısını ve burs miktarını arttırmak istediklerini söylemişti. Çiler’in teklifi ile burs verilen öğrenci sayısı 350’den 400’e burs miktarı ise aylık 100 TL’den 150 TL’ye çıkarılmıştı. Çiler de kendisine verilen destek nedeniyle GTO üyelerine teşekkür ederek önümüzdeki yıllarda bu miktarın da arttırılmasına yönelik çalışma yapacaklarını söylemişti.

7500 ÖĞRENCİ BAŞVURDU

GTO’nun burs miktarını arttıracağını açıklamasının ardından ise adeta burs almak isteyenlerin sayısında patlama oldu. Burs başvuruları dün biterken GTO yetkililerinden alınan bilgiye göre yaklaşık 7500 öğrencinin burs için başvuruda bulunduğu öğrenildi. GTO’da oluşturulan burs komisyonu ihtiyaç sahibi öğrencileri belirlemek için titiz bir çalışma yürütecek. Burs başvurusunun oldukça yoğun olması dikkat çekerken GTO’nun eğitime verdiği desteği de gözler önüne serdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki