Gebze Ticaret Odası Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Gebze Ticaret Odası Gazetecilerle Bir Araya Geldi
25 Temmuz 2016, Pazartesi - 11:43

‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ nedeniyle Gebze Ticaret Odası, gazetecilerle bir araya geldi. Programda konuşan GTO Başkanı Nail Çiler, basının önemine değindi.

Darıca Bayramoğlu Paradise Otel’de gerçekleşen toplantıya Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, GTO Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. 15 Temmuz darbe girişiminde basının dördüncü kuvvet olduğunu gösterdiğini belirten Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, "15 Temmuz gerçekleşen darbe girişimi demokrasiye sahip çıkma noktasında millet olarak tek vücut tek ses olarak püskürtülmüştür. Basının kamu ve halk arasında ne kadar güçlü kuvvet ve bağ kurduğunu, dördüncü güç olduğunu bir hafta önce yaşamak istemediğimiz olaylarda gördük. Demokrasi kültürü ve çağdaş ülke olma anlamında siz büyük bir görev icra ediyorsunuz.

İÇİMİZDEKİ KURTLARI TEMİZLEMEK ZORUNDAYIZ
Mesleğinizi zor koşullarda yaptığınızın farkındayız. Son günlerde yaşadığımız olaylarda gördük ki gecesine gündüzüne katan siz gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum. Sancılı bir süreçten geçiyoruz. Biz bu süreçte hep birlikte olacağız. Basının bugün ülkemizde büyük bir rol sahibi olduğunu gördük. Fikrimiz düşüncemiz ne olursa olsun ülke bütünlüğü olunca gerisi teferruattır. Adalete inanan biriyim. Gerçek suçluların cezasını adalet versin istiyoruz. Yanlış yönlendirme yapmayın biz hukuktan yanayız. Kurt bizim içimizde o nedenle o kurtları temizlemek zorundayız. Oda olarak hep istikrardan yana olduk. Bugün herkes kendini bir sınavdan geçirdi. Bu birlikteliğimizin bozulmamasını diliyorum. GTO olarak bugün geldiğimiz noktada basının da etkisi olmuştur" ifadelerini kullandı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki