GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER'İN 1999 YILI 17 AĞUSTOS DEPREMİ YILDÖNÜMÜ İLE İLGİLİ MESAJI

16 Ağustos 2015, Pazar - 12:27

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 1999 yılı 17 Ağustos Depremi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Nail Çiler mesajında şu açıklamalara yer verdi;

 

   "16 yıl önce meydana gelen, binlerce yurttaşımızın yaşamını yitirmesine ve onbinlerce yurttaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, ulusumuzun yaşadığı en acı felaketlerden biridir. Hafızamızdaki yeri hiç silinmeyen, her yıl 17 Ağustos günü büyük bir üzüntü ile andığımız depremde, toplumumuz benzeri olmayan bir yardımlaşma ve dayanışma örneği göstermiştir. Bundan sonra yapmamız gereken büyük acıların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasıdır.  Binaların deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmesi, gelecek nesiller için daha güvenli yaşam alanları oluşturarak bu bilincin toplumdaki her bireye aşılanması böylesi acıların tekrarlanmasının önüne geçecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Marmara depreminin on altıncı yıldönümünde hayatlarını kaybedenleri rahmetle anıyor, engelli yaşamak zorunda kalanların hayatlarını kolaylaştıracak şartların daha da iyileştirilmesi için gerekenin yapılmasını, 17 Ağustos’ların bir daha yaşanmamasını ve geride acılı insanların kalmamasını diliyorum.”

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki