Gebze Yenikent mahallesi sakinleri mahallelerine kapsamlı hizmet verecek bir PTT Şubesi istiyor. Yenikent Mahallesi Muhtarı Esengül Aktaş, muhtarlık olarak bu konuda müracaatlarının olduğunu açıkladı.

Gebze’nin modern şehirleşmesinde “yeni yüzü” olarak görülen ve yeni kentleşme modelinin  bir örneği  olan Gebze Yenikent mahallesinde  oturanlar bir PTT Şubesi  istiyor.Nüfusu her geçen gün artan ve 2018 nüfus sayım istatistikilerine göre nüfusu 17 bini aşan mahallede  bir PTT Şubesi bulunmuyor. Bu konuda Yenikent Mahallesi’ni muhtarı Esengül Aktaş, mahallelerine PTT Şubesinin kurulmasını isteyen mahalle sakinleri ile birlikte ortak isteklerini dile getirdi.

KALICI  PTT  ŞUBESİ  İSTİYORUZ!

31 Mart seçimleri ile  Yenikent  Mahallesine  muhtar olarak seçilen  Esengül Aktaş, çoğunluğu kadınlardan oluşan Muhtarlık azaları ve bir çok mahalle sakini ile gerçekleştirdikleri sorunları tespit etme toplantısı sonrası yaptığı açıklamada,,öncelikli olarak mahallelerine kalıcı bir PTT şubesi ihtiyacının vasıl  olduğunu ifade ederek, bu konuda  ilgili yerlere ve mercilere dilekçe ile başvurduklarını ve sonuç beklediklerini söyledi.

Konuyla iligli açıklamalarda bulunan  Aktaş, “Yenikentimizin eksiklerini bilerek kalıcı çözümlerle sonuca ulaştırmak için çaba harcıyoruz. 17 bin nüfusu olan bir mahalleyiz ,en büyük sorunumuzun başın da gelen bölgemizde bir PTT olmamasi ,mazbatamizi alır almaz yapılan mahalle toplantılarında siz mahalle sakinlerimizin önerisi üzerine yer belirlenmiş ve belirli bir aşamaya gelinmişti, fakat biz mahalle sakinleri ortak hareket edersek mahallemiz ve semtimiz için faydalı olmaksa gayemiz çözüme ulaşmamız daha hızlı olacaktır. Sonuç olarak devamını sorumlu kişilerle konuştuktan sonra sizlerle paylaşacağım...Mahallemde oturan insanların bir çoğu da emekli ve emekli maaşlarını PTT kanalıyla almaktadırlar. Ayrıca mahallemizde tebligat işlemleri, telgraf, havale işlemleri, hesap işlemleri, efektif işlemler, fatura ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri gibi pek çok işlem yapabilen PTT’nin bir şubesinin kurulması  ihtiyacı acilen ortaya çıkmış bulunmaktadır Yetkililerin bu hususta gereğini yapmalarını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gebze Yenikent mahallesi  Muhtarı Esengül Aktaş,  yer konusunda  da  PTT yetkililerine yardımcı olacaklarını ifade etti.