Çayırova’da 7 yıl önce kaybolan ablasını öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi. Olay gecesi S.O'nun eve sarhoş geldiği, aralarında tartışma çıktığını, bu sırada sertçe ittiği ve ablasının başını duvara çarpıp öldüğü iddia edildi.

 

Alınan bilgiye göre, 7 yıl önce kaybolan annesi S.O'nun (34) bulunması için bir televizyon programına katılan S.A. (17), annesinin en son dayısı M.O'nun (30) evinde görüldüğü iddiasıyla Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü'ne ihbarda bulundu. Genç kızın ihbarının ardından çalışma başlatan polis ekipleri, S.O'nun kaybolduğu gün kardeşi M.O'nun evinde olduğunu tespit etti.

 

ÇALILARA BIRAKTI

Ekipler, düzenlenen operasyonla cinayet şüphelisi M.O. ile babası H.O. ve eski eşi M.G'yi gözaltına aldı. H.O. ve M.G. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, M.O. ise Gebze Adliyesi'ne sevk edildi. M.O'nun emniyetteki ifadesinde, olay gecesi kardeşi S.O'nun eve sarhoş geldiğini, bu nedenle aralarında tartışma çıktığını, bu sırada sertçe ittiği ablasının başını duvara çarpıp öldüğünü iddia ettiği öğrenildi. Şüphelinin, daha sonra bir süre evin arkasındaki derenin kenarında sakladığı ablasının cesedini, Gebze Cumaköy'deki ormanlık alanda çalıların arasına bıraktığını söylediği belirtildi.