Gebze’de ki İstasyonlar yetersiz

14 Şubat 2015, Cumartesi - 12:08

Çeker “İzmit’te 5 tane acil servis istasyonu bulunurken, nüfuslarının yakın olmasına karşın Gebze’de 3 acil servis hizmet vermekte” diyerek bu durumun adaletsiz olduğunu belirtti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker “İzmit’te 5 tane acil servis istasyonu bulunurken, nüfuslarının yakın olmasına karşın Gebze’de 3 acil servis hizmet vermekte” diyerek bu durumun adaletsiz olduğunu belirtti.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, şube binasında 112 Acil servisleri ile ilgili basın açıklaması yaptı. Çeker, Kocaeli’de 32 adet faal olan 112 Acil servisinin var olduğunu belirtirken sahadaki uygulamanın daha farklı olduğuna değindi. Çeker, “İzmit halkına hizmet vermesi gereken 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Kartepe ilçesinde hizmet vermekte. Gebze ilçesinde hizmet vermesi gereken 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Darıca’da 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu da Çayırova’da hizmet vermektedir” dedi.

GEBZE’YE YAPILAN UYGULAMA KABUL EDİLEMEZ

İzmit ve Gebze ilçe nüfuslarının birbirine yakın olduğunu belirten Çeker “İki ilçenin 112 Acil istasyonlarındaki sayının farklı olmasının izahı mümkün değildir” dedi. Gebze’nin de yoğun bir sanayi bölgesi olması sebebiyle iş kazalarının sıklıkla karşılaşıldığını belirten Çeker, “Gebze’ye böyle bir uygulama yapılması kabul edilmez. Bu Gebze’de çalışan vatandaşlarımıza yapılan zulümdür” dedi.

ÖZELLEŞTİRİLİP PARA KAZANILIYOR

Sağlık Bakanlığı’na seslenen Ömer Çeker, istasyon sayılarının neyin dikkate alınarak yapıldığını merak ettiklerini ve 112 Acil Servis’lerin özelleştirilip firmalara kiralanıp para kazanmak yerine ne zaman vatandaşın sağlığını düşünmeye başlayacaklarını sordu. 112 Acil İstasyonları’ndaki yoğunluğuna dikkat çeken Ömer Çeker, “İstasyon dağılımına bakıldığında bir taraftan 110 bin kişiye bir ambulans düşerken, diğer taraftan 25 bin kişiye bir ambulans düşmektedir”  ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki