Gebze’de Kutlu Doğum Coşkusu

Saadet Partisi Gebze İlçe Gençlik Kolları “Kutlu doğum haftası” nedeniyle Gebze cumhuriyet meydanında 26-27 Nisan tarihleri arasından 24 saat ziyaret edilebilen bir hadis sergisi açtı. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirilen hadis sergisine halkın ilgisi yoğun oldu.
29 Nisan 2014, Salı - 18:08

 Kuran’a Hasret Bir Nesil

Sergiyi gezen misafirlere Kuran-ı kerim, hadis kutucuğu ve lokum ikram edildi. Hediye edilen Kuran-ı Kerimlerden alan gençler, günümüz gençlerinin Kuran’dan uzak yetiştiğini bu çalışma sayesinde Kuran ve Sünnetin hatırlatılmasının çok verimli olduğunu söylediler.

 Arzuhal defteri doldu taştı

Oluşturulan Hadis-i şerif tablolarının yanına “En Güzel Sevili Hz. Muhammed (s.a.v.)Arzuhal Kürsüsü” adında bir de arzuhal defteri açıldı. Hadis sergisinin sonunda oluşturulan arzuhal defterine vatandaşlar peygamber efendimiz ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazdılar 7den 70’e herkesin Peygambere olan dileklerini duygularını dualarını yazdığı defter duygu dolu cümlelerle Peygamber sevgisiyle doldu taştı.

Çocuklar unutulmadı

Cumhuriyet meydanına kurulan masa ve sandalyelerle hadis sergisine katılan vatandaşların oturum dinlenmeleri ve ailecek güzel vakit geçirmeleri sergiden memnun ayrılmaları için bütün imkânlar kullanıldı. Misafirlere iki gün boyunca ücretsiz çay servisi yapıldı. Sergi sonunda Programa katılanlara gül suyu ve lokum ikramı yapılırken çocuklar ise unutulmadı, üzerinde  “Canım Peygamberimi çok Seviyorum” yazan rengârenk balonlarla içi peygamber aşkı ile dolan küçük katılımcılarda sevindirilmiş oldu.

Hadis sergisinin sonunda Program ile ilgili açıklama yapan Saadet partisi Gebze ilçe gençlik kolları başkanı Muhammet Günler;

“Kutlu doğum haftası nedeniyle bu önemli ve güzel haftayı böyle bir etkinlikle geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Özellikle Gebzeli vatandaşlarımızın eşleriyle ve çocuklarıyla hadis sergimize göstermiş olduğu bu yoğun ilgi bizi çok sevindirdi.” dedi.

Günler konuşmasının devamında;

“Halkımızın Peygamber Efendimize olan özlemini bir kere daha gördük, aldığımız olumlu tepkiler vatdaşlarımızı yoğun ilgisi bizlerin ziyadesiyle mutlu etti.  İki gün boyunca Kuran-ı Kerim dağıttık istedik ki herkesin evinde Kuran-ı Kerim olsun ve okunsun hediye ettiğimiz bütün kardeşlerimizden okumaları konusunda söz aldık. İnsanlarımızı Kur-an’a ihtiyacı var bizler imkânlarımız doğrultusunda Kuran hediye ettik ama yetmez inşallah bir dahaki programda daha fazlasını hediye etmek için çalışmalar yapacağız. Bu programda gördük ki gençliğimiz manevi değerlerden uzak yetiştiriliyor gençlerimiz günün yoğun karmaşası altında unutulmuş. İhtiyaçları hep göz ardı edilmiş. Futbol ve dizi filmlerle uyuşturulmuş bizler bunu düzelmek için varız ve bizler saadet partili gençler olarak hocamızın da dediği gibi bizler seçimler için değil gelecek nesiler için çalışıyoruz. ”  dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki