Gebze’de Kutlu Doğum Haftası Kutlanıyor

Gebze Belediyesi ve İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla dört gün sürecek zengin bir program hazırladı.
14 Nisan 2014, Pazartesi - 14:21

KÖŞKER: KUTLU DOĞUM HAFTASI’NI EN GÜZEL ŞEKİLDE İDRAK EDECEĞİZ

Gebze Belediyesi’nin kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği Kutlu Doğum Haftası 14 Nisan Pazartesi akşamı düzenlenecek programla başlıyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, etkinliklere tüm Gebzelileri davet etti. Başkan Köşker, “Alemlere rahmet olarak gönderilen yüce Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V.)’i anmak ve anlamak amacıyla gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum. İnşallah Gebze’de Kutlu Doğum Haftası’nı en güzel şekilde idrak edeceğiz” dedi.

ŞAİR SERDAR TUNCER’İN KONUĞU PROF.DR. MEHMET EMİN AY

Gebze İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen ilk program 14 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.30’da Gebze Kültür Merkezi’nde başlıyor. Şair Serdar Tuncer, Bursa Müftüsü Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’ı konuk ederek peygamberimizin (s.a.v.) örnek şahsiyetini ve hayatını konu alan bir sohbet gerçekleştirecek. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı da yapan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, din eğitimi alanındaki eserleriyle tanınıyor.

15 NİSAN SALI AKŞAMI KONUK PROF.DR. AHMET KOÇ

Gebze Belediyesi ile İlçe Müftülüğü’nün Gebzelilerin Kutlu Doğum Haftası’nı en güzel şekilde idrak etmesini sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikler kent meydanındaki Kültür Merkezi’nde dört gün boyunca devam edecek. Etkinliklerin ikinci günü olan 15 Nisan Salı akşamı saat 20.30’da Prof. Dr. Ahmet Koç tarafından bir konferans verilecek.

İBİŞ PEYGAMBERİ ÖĞRENİYOR

Kültür Merkezi’ndeki kutlu doğum programında çocuklar da unutulmadı. 15 Nisan Salı günü iki seans sürecek İbiş Peygamberi Öğreniyor adlı tiyatro sahnelenecek. Birinci seans 11.00’de ikinci seans ise 13.00’de başlayacak.

16 NİSAN ÇARŞAMBA AKŞAMI SAMİMİYETLE

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 16 Nisan Çarşamba akşamı gerçekleştirilecek “Samimiyetle” adlı zengin programla devam edecek. Gecede Sakarya İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Akgül, Peygamberimizin hayatından kesitler sunarak bir sohbet gerçekleştirecek. Kur’an’ı Kerim tilaveti ve sema gösterilerin de yer alacağı programda ayrıca Türk müziği sanatçısı Ramazan Zor tarafından ilahi, kaside ve ezgilerden oluşan bir konser verilecek. Programda radyo sunucusu Hüseyin Duru da, şiirleriyle geceye renk katacak.

18 NİSAN’DA REHA YEPREM-TAHA KONSERİ

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 18 Nisan 2014 Cuma akşamı Reha Yeprem-Taha konseri ile sona erecek. Program saat 20.30’da başlayacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki