Gebze’de Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım 2015, Salı - 14:54

24 Kasım Öğretmenler Günü, Gebze’de de düzenlenen tören ve program ile kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Gebze’de bir dizi etkinlik ile kutladı.  Kutlamalar ilk tören Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.  Cumhuriyet Meydanı’nda Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Buradaki programın ardından törenlere Gebze Kültür Merkezi’nde devam edildi. Programa Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan,  Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran,  Gebze Garnizom Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Gebze Müftüsü Şaban Apaydın, Gebze İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşel, GTO Başkanı Nail Çiler, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

KENDİNİ KONTROL EDEMEYEN ÖĞRENCİSİNİ KONTROL EDEMEZ

Programın açılış konuşmasını Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel yaptı. Öğretmenlik mesleğinin bir gaye mesleği olduğunu ifade eden Demirel, “Büyük ve fedakâr ailenin ferdi olarak küçük bir özeleştiri yapmak gerekir. Kendini kontrol edemeyen öğrencilerini de kontrol edemez. Öğretmen her şeye açılan kapı olmalıdır. Bizler yaptıklarımız kadar yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Öğretmen yeri doldurulamaz bir varlık” dedi.

ÖĞRETMENLERE AYRI BİR DEĞER VERİYORUZ

Gebze Belediyesi Başkan Vekili Nilay Ayran ise “Öğrenme sürecinde ilk anne ardından öğretmendir. Okul ve öğretmen bir topumda ailenden sonra en önemli yerlerdir. Bu nedenle her toplum öğretmenlere ayrı bir önem vermiştir. Bizler de öğretmenlerimize büyük bir önem ve değer veriyoruz. Ülkemizin her köşesinde eğitime gömüş vermiş kendini eğitime adamış öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÖĞRETMENLER EMEKLİ OLMAZLAR

Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’da  “Benim hiç kötü hatırladığım öğretmenim olmadı. Öğretmenler ücretlerinden azlığından veya başka sorunlardan yakınıyorlar. Ancak derse girince sanki dünyanın en mutlu insanı gibi oluyorlar. Öğretmenler emekli olmazlar. Etrafındaki cehaleti yenmek için elinden geleni yaparlar. Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum” diye konuştu. Son olarak Emekli Öğretmenler adına Bahattin Demirci bir konuşma yaparak, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

ADAY ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Programda sonrasında emekli 15 öğretmene hizmet şeref belgeleri verildi. Aday öğretmenler yemin etti. Öğretmenlerin yemin töreninden sonra Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi’nin öğretmenler günü ile ilgili olarak hazırlanan video izletildi. Ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okullar arası düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki