Gebze’de yılın ilk meclisi yapıldı

07 Ocak 2016, Perşembe - 13:48

 

Gebze Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısı Gebze Kent Meydanında bulunan meclis salonunda yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in başkanlığında gerçekleşen ilk oturum, yılın ilk meclisi olması sebebiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yılın ilk meclisinin Gebze’ye Gebzelilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Köşker “Acısı ile tatlısı ile bir yılı daha geride bıraktık. Yıllar çabuk geçiyor, önemli olan kendimiz için, ailemiz için, çevremiz için, Türkiye için güzel kararlar almak. İnanıyorum ki biz Gebze Belediye Meclisi olarak 2015 yılında Gebze’mizin gelişmesi noktasında önemli kararlar aldık. Ben bu nedenle hepinize tekrar teşekkür ediyor, yılın ilk meclisinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ ŞEÇİLDİ

Gündeme dair maddelerin görüşülüp karara bağlandığı yılın ilk meclis toplantısında gündemin 13. Maddesi olan Denetim Komisyonuna 5 üye seçimi gerçekleşti. Gizli oylamayla yapılan seçimde Denetim Komisyonu üyeliğine Kadir Gürkan 34 oy, Mustafa Ok 34 oy, Metin Aksu 34 oy, Ali Haydar Muradoğlu 34 oy ve Serkan Davutoğlu 28 oy alarak seçildi. Gündemin 8. maddesi olan Saraybosna’ya 6 adet Türkçe eğitim sınıfının Gebze Belediyesi tarafından düzenlenmesine ilişkin Plan Bütçe Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker gündem dışı konularla ilgili soruları cevaplandırdı. Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı 3 Şubat 2016 Çarşamba günü saat 15: 00’da yapılacak.

MECLİS ÜYELERİNDEN KÖŞKER’E YAŞ GÜNÜ TEBRİĞİ

Meclis oturumunun son bulmasının ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yaş günü nedeniyle pasta kesildi. Başkan Köşker doğum gününü tebrik eden ve sağlıklı ve uzun yıllar temennisinde bulunan meclis üyelerine kendisini hatırladıkları için teşekkür etti. Pastanın kesilmesinin ardından Başkan Köşker meclis üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki