Gebze’deki Sağlık Çalışanları Terörü Lanetledi

29 Ekim 2015, Perşembe - 13:42

 

Fatih Devlet Hastanesi yönetimi bugün polikliniklerin olduğu binada yapmış olduğu basın açıklaması ile sağlık çalışanlarına yapılan terör saldırılarını lanetledi.

 

 Açıklamaya hastanede görevli doktorlar katıldı. Basın açıklamasını Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Rad. Dr. Hürcan Alpay okundu.  Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk,  bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ettiğini söyleyen Alpay, “ 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi. Sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi.

‘BU TÜR SALDRILAR KABUL EDİLEMEZ’

Tek amaçları hayat kurtarmak ve insanımızın sağlığına hizmet etmek olan  sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kalmasının asla kabul edilemez olduğunu belirten Başhekim Hürcan Alpay, “ Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte. Onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.  Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” diye konuştu.

ŞİFA VEREN ELLER KAZANACAK’

Teröre en büyük verilecek cevabın birlik ve beraberlik olduğunu söyleyen Alpay sözlerine şöyle devam etti; “Bizler tüm engellemelere rağmen  din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.  Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır.Terör değil kardeşlik diyen gönüller şifa veren eller kazanacak” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki