Gebzeli işadamlarına yatırıma davet

Ruanda'nın Ankara Büyükelçisi Caezar Kayizari,Kocaeli ve Gebze İlçesi'ndeki yatırım yapacak işadamlarına 5 yıl vergi muafiyetinden her türlü güvenliğe kadar birçok imkan sağlanacağını söyledi.
16 Nisan 2014, Çarşamba - 12:00

Önümüzdeki hafta Gebze'de Ticaret Odası'nda gerçekleştirilecek toplantı öncesi açıklama yapan ve Ruanda ile ilgili olarak işadamlarına ayrıntılı bilgiler vereceklerini söyleyen Büyükelçi Caezar Kayizari, daha sonra da gelmek isteyen işadamlarını ülkelerinde ağırlayacaklarını, yatırım yapılabilecek alanları gezdireceklerini bildirdi. Ruanda'da enflasyonunun son 7 yılda yüzde 3 ile 5 arasında olduğunu belirten Büyükelçi Kayizari, "Buna paralel olarak son 10 yılda yüzde 6-8 arası hızla büyüyen bir ülkeden bahsediyoruz. Adaletli, düzgün bir ticaretin hakim olduğu, hattaDünya Bankası verilerine göre dünyada en kolay iş yapılabilecek ikinci ülkeyiz" dedi.

TİCARET HACMİ BÜYÜK

Ruanda'nın küçük ama ticari hacmi büyük  bir ülke olduğunu da belirten Büyükelçi, ülkeye Vize başvurularının internet üzerinde yapıldığını ve çok kolay alınabileceğini, vergiler konusunda da çoğu sektörde yatırımlara göre 5 yıla kadar muafiyet olduğunu belirtti. Kayizari, "Özellikle Ruanda, Ortadoğu ve  Afrika'daki konumu itibariyle önem arz ediyor. Yatırım çağrısı yapmanın da tam zamanı. Ruanda'da başta turizm olmak üzere hayvancılık ve diğer birçok alanda yatırımlar yapılabilir.  Gebzeli Sanayicilerin ve iş adamlarının hiçbir şeyden çekinmeden yatırım yapabilir" dedi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki