Geleneksel mevlide 2 bin kişi akın etti

28 Eylül 2015, Pazartesi - 12:53

İzmit’e bağlı olan Sapakpınar Köyü’nde geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen mevlidin 21’incisi yapıldı. Mevlide yaklaşık 2 bin kişi katıldı

Her  yıl eylül ayının son haftası düzenlenen geleneksel Sapakpınar Köyü Mevliti, köy meydanında yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla dün gerçekleştirildi. Düzenlenen mevlit programına; CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, İzmit Belediyesi Muhtarlar Masası Koordinatörü Mehmet Çetin, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Yenice Mahalle Muhtarı Ercan Sarı, Tepeköy Mahalle Muhtarı Celalettin İçöz, Karaabdulbaki Mahalle Muhtarı Seyfettin Aktürk, eski Muhtar Veysel Yavuz, Kurtdere Muhtarı Mustafa Ersoy, eski muhtar Nuri Ersoy, Çayırköy Muhtarı Haşır Akbaba ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BİZLERİ MUTLU EDİYOR

Mevlit programında konuşan  köy muhtarı Behçet Yılmaz, “Vatandaşların ilgisi bizleri çok mutlu ediyor. Her yıl düzenlediğimiz için sayı her zaman artmakta. Ölmüşlerimiz ve Şehitlerimizi anmak adına bu programı düzenliyoruz. 2 bin kişilik ikram menüsü hazırladık. Misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayıp misafirperverliğimizi gösteriyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. Düzenlenen mevlit programına katılanlara pilav, tas kebabı ve helva, ayran dağıtımı yapıldı. Ayrıca Mevlit’i şerifi Sapakpınar Köyü Camii İmam Hatibi Ahmet Kurt, Hafız Nazmi Varol, Hafız Mevlüt İnan ve Konuşmacı Bahattin Meşe tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahilerin ardından dualar edildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki