Genç Mucit Türkiye gündeminde!

Gökmen Güler, şerit değiştirirken sensörlü araba ve yorulduğunda, teknik olarak sıkıntı yaratmadan diğer şoförün devreye girdiği çift direksiyonlu araba modeli geliştirdi.
04 Haziran 2014, Çarşamba - 18:00

 

Darıca’da düzenlenen Darıca Gökkuşağı Bilim Şenliğinde okullar tarafından sergilenen ve birbirinden ilginç projeler vatandaşların ilgisini çekerken, özellikle Namık kemal İlköğretim okulu öğrencileri ilginç projeleri ile dikkat çekiyor.

ISIRGAN OTU İLE DOMATES Namık kemal İlköğretim Okulu, 4 sınıf öğrencileri Gözde Veziroğlu, Merve Güneş ve Emir Arslan Sensörlü çöp kutusu ile dikkatleri çekerken, 3 sınıf öğrencileri Elif Uzun ve Andaç Uysal ise ısırgan otu ile yetiştirilen domatesle çıktılar sergiye. Isırgan otu suyu ile yetiştirilen domatesin hem canlı hem de iri olduğunu ileri sürdüler.

ÇİFT DİREKSİYONLU ARABA Öğretmen Şevket Atalay’ın başındaki 2 sınıf öğrencisi Gökmen Güler ise, şerit değiştirirken sensörlü araba ve yorulduğunda, teknik olarak sıkıntı yaratmadan diğer şoförün devreye girdiği çift direksiyonlu araba modeli geliştirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki