Gençlere ‘rap videolu’ tuzak

Gençlere ‘rap videolu’ tuzak
29 Eylül 2015, Salı - 21:45

Rap müzik adı altında, bir video paylaşım sitesinden yayınlanan klipler, izleyenlerin kanını donduruyor. Video kliplerde yaşları henüz 15 olan gençler, uyuşturucu maddeleri kullanarak şarkı söylüyor. Vatandaşlar çocuklar için özendirici olan kliplerin bir an önce kaldırılması gerektiğini düşünüyor

 

Hareketli ve isyankâr tarzı ile çocuklar ile gençlerin beğenerek dinlediği rap müzik, her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Küçük çocuklar ve gençler bu müziği severek dinleyip yapmaya çalışıyor. Birçok amatör kişi yada kişiler bu müzik ile uğraşarak internetteki paylaşım sitelerine video kliplerini yükleyerek binlerce hatta bazıları milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Bazıları küfürlü olsa da, aileler kötü örnekler kadar birçok iyi örnek bulunduğundan dolayı, çocuklarını bu müzikten uzaklaştırmıyor.

 

UYUŞTURUCU KULLANIM ŞEKİLLERİNİ GÖSTERİYOR

Ancak son zamanlarda müziğe eklenen “Arabesk Rap” ve “Melankolik Rap” adı verilen türde sözler iyice değişmeye ve tamamen uyuşturucu kullanımına yönelten yeni sözler kullanılmaya başlandı. Hatta video paylaşım sitelerine yüklenen videolarda, amatör rap’ çilerin uyuşturucu kullananların yaptıkları “kova”, “bong” gibi kullanım şekilleri aleni şekilde yayınlanır hale geldi.

 

BU TARZ KLİPLER YASAKLANSIN

Çocuğunun dinlediği müzik ile ilgili olarak araştırmalarda bulunan ve isim vermeden muhabirimizi arayan veliler, internet sitelerine girdiklerinde gördüğü görüntüler ile şok olduklarını, emniyetin bu çocukları bir an önce bulup ilk önce uyuşturucuğu temin ettikleri kişileri belirleyerek yakalanmalarını sağlamasını, daha sonra uyuşturucu batağına giren bu gençlerin tedavi edilmesini talep ediyor. Ayrıca bu tür videoların daha detaylı bir incelemeden geçirilerek, içeriğinde bu tarz görüntüler olan kliplerin yasaklanmasını bekliyor.

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki