Gençlik Çalıştayı sona erdi

Gençlik Çalıştayı sona erdi
18 Nisan 2016, Pazartesi - 11:17

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından cuma günü startı verilen, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Kocaeli Gençlik Çalıştayı tamamlandı.

Gençlerin sorunları ve gençlere yönelik yapılacak hizmetlerin ele alındığı Çalıştayın son gününde, nihai değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirmeler sonucunda Kocaeli Çalıştay’ından çıkacak veriler, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığınca raporlanıp, gerektiğinde uygulamaya geçirilecek.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından organize edilen Gençlik Çalıştayı Kocaeli Emex Otel’de tamamlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla başlayan, AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti milletvekilleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılımıyla devam eden Çalıştayın son gününde gençlik hizmetleri konusunda en son fikirler paylaşıldı ve röportör heyeti çalışma takvimini belirledi. 

KARARLAR RAPORLANDI
Geleceğin teminatı gençler için hayata sunulacak hizmetlerin ele alındığı çalıştaydan çıkan kararlar, Türkiye’deki gençlik çalışmalarının hayata geçirilmesi noktasında kaynak teşkil edecek. Bu kapsamda çalıştaydan çıkan sonuçlar AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından rapor hali getirilecek. Gençlik projelerini kapsayan rapor gerektiği takdirde ülkemizde uygulanması için harekete geçilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı'nın bir neslin dünya insanı olması amacıyla hazırladığı ve uygulamaya koyduğu ‘'Kocaeli Kılavuz Gençlik Modeli'', Ankara'dan ödülle dönmüştü. AK Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamında düzenlenen ‘'Gençlik ve Belediye'' temalı yarışmada birinciliğe layık görülen Kılavuz projesi, ‘'Kökünü maziden alan, ama çağın gereklerini ıskalamayan, özgüveni tam, paylaşımcı, çalışkan ve sorumluluk sahibi bir gençlik'' yetişmesini hedef alıyor. Kocaeli Kılavuz Gençlik Modeli; ‘'yerel'' olmasının yanı sıra Türkiye’ye örnek ve model olma amacıyla planlandı. İlkokuldan liseye, üniversiteden doktoraya uzanan yolda 7'den 27'ye bir nesle Kılavuz olmayı amaç edinen program; bizim ve bizden bir gençlik modeli inşa etmek için çalışıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki