2019 Yerel seçimler yaklaştıkça kadrolar ve saflar netleşiyor. Bütün Belediye Başkan Adayları belli olduktan sonra sıra meclis üyeleri olarak kimlerin gösterileceğine geldi.

 

Uzun süredir hangi isimler belediye başkanı adayı olacağı gündemi meşgul etmiş ve hatırı sayılır bir kesimi beklemeden fazlasıyla sıkmıştı. Son günlerde ise gündem partilerin meclis üyesi olarak kimleri belirleyeceği oldu. Merak edilen partilerin başında iktidar partisi olan AK Parti geliyor.

 

SÖZLER VERİLMİŞ

Meclis üyeliklerine yapılan yüzlerce başvuruyu önce mülakat yaparak değerlendiren AK Parti’de mülakatların samimiyeti sorgulanıyor. Kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar doğrultusunda partide yeterince hizmet etmeyen sürpriz isimlerin meclis üyesi olarak karşımıza çıkması beklenirken kendini partiye adayan bazı partililerin ise liste dışı kalabileceği tahmin ediliyor.

 

İSTİFALAR GELEBİLİR

Bazı yöneticilerin şahsi menfaatlerini göz önünde bulundurarak meclis üyeliği noktasında vaatlerde bulunduğu ve bu durumun dedikodusu ile partide ciddi huzursuzluk olduğu iddia ediliyor. Hatta konuşulanlara göre kesin liste ile partiye gönül vermiş isimlerden istifaların gelebileceği dahi iddia ediliyor.