GESMEK’te yılsonu heyecanı

11 Mayıs 2015, Pazartesi - 15:05

 

 

Beylikbağı’nda GESMEK sergisi

 

GESMEK’te yılsonu heyecanı Beylikbağı kurs merkezinde düzenlenen açılış töreniyle başladı. Ev sahibi Başkan Köşker ve protokolün katılımıyla açılan yılsonu sergisinde yer alan el işi göz nuru kursiyer ürünleri konuklardan tam not aldı

 

Gebze Belediyesi Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursları (GESMEK) ‘te yılsonu heyecanı yaşanıyor. Yılsonu sergileri Beylikbağı kurs merkeziyle start alan GESMEK’in başarılı kursiyerlerinin el işi göz nuru eserleri konuklardan ve protokolden tam not aldı. Ankara Caddesi üzerinde bulunan kurs merkezinde düzenlenen sergi açılışına ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, İlçe Kadın Kolları Başkanı Buket Tatoğlu, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Sadık Albayrak, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, kursiyerlerin aileleri ve davetliler katıldı.

9 BRANŞTA 240 ÖĞRENCİ

9 branşta 240 öğrencinin eğitimini tamamladığı GESMEK Beylikbağı kurs merkezinin sergi açılışında ilk olarak kurs hocalarına ve başarılı öğrencilere sertifikaları Başkan Köşker ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan tablonun kendisine takdim edilen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yaptığı selamlama konuşmasında, GESMEK’in hüner ve sanat dolu büyük bir aile olduğunu vurguladı.  Eğitimlerini tamamlayarak becerilerinin yansıması olan eserlerini ortaya çıkaran GESMEK kursiyerlerini ve usta öğreticilerini kutlayan Başkan Köşker, “Her geçen dönem yenilenen ve gelişen yapısıyla, eğitim alanında bölgemizde markalaşan GESMEK yüzümüzü ağrıtıyor.

HEM BECERİ HEM DE YENİ ÇEVRE

GESMEK kurslarına katılan kardeşlerimiz, bir yandan el becerilerini geliştirirken diğer yandan yeni arkadaşlıklar ve yeni bir çevre ediniyor. GESMEK ailesi büyük ve hünerli bir aile. GESMEK bir yandan çevre eğitirken diğer yandan sosyal çevrenin genişlemesine hizmet ediyor. 8 ay boyunca sebat edip hünerlerini geliştiren kursiyerlerimizi çıkardıkları el işi göz nuru eserlerinden ötürü kutlarım” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki