GKM’de Kutlu Doğum programı

GKM’de Kutlu Doğum programı
14 Nisan 2016, Perşembe - 15:28

Gebze Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şubesinin ortaklaşa düzenlediği “Gelin Birlik Olalım” temalı kutlu doğum programı Gebze kültür merkezinde salonunda gerçekleşti.

Gebze Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Gelin Birlik Olalım” temalı kutlu doğum haftası programı Gebze Kent Meydanında bulunan kültür salonunda gerçekleşti. Programa Gebze Belediye Başkan yardımcısı Nilay Ayran, İlim Yayma Cemiyet Gebze Şube Başkanı Sedat Çelik, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şube Başkanı Sedat Çelik, İlim Yayma Cemiyeti’nin Gebze’deki faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çelik” böylesine güzel bir gecede sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

AYRAN: EN ÇOK İHTİYACIMIZ OLAN ŞEY BİRLİK

Programın açılışında kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkan yardımcısı Nilay Ayran “ İçinde bulunduğumuz Kutlu Doğum haftasına kavuşturduğu için rabbime şükürler olsun. Böylesine güzel bir programı siz Gebzeliler için hazırladığı için İlim Yayma Cemiyeti’ne teşekkür ediyorum. Gelin birlik olalım temalı bu programda İslam aleminin şu sıralar en çok ihtiyacı olan şey vurgulanıyor aslında. İslam aleminin birlik olması temennilerimle hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi. Ayran salondaki Gebzelilere programından dolayı geceye katılamayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in selamlarını iletti.

PROGRAM KUR’AN TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Kur’an’ı Kerim okuma birincisi Muhammed Yunus Ahmedoğlu’nun Kur’an tilaveti, salonu dolduran konukların kalplerini huzur ile doldurdu. Eşsiz sesi ve yorumu ile Ahmedoğlu, salonu dolduran konuklara Kur’an ziyafeti çektirdi. Kur’an tilavetinin ardından Maltepe Vaizi Sadık Kösterelioğlu kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

İLİM YAYMA CEMİYETİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

Ramazan Zor’un yönetimindeki İlim Yatma Cemiyeti Korosu ve farklı türlerde sahne alan solistlerin performanslarını sergilediği konser, salonu dolduran Gebzelilere muhteşem bir gece yaşattı. Peygamber Efendimiz, ona hitaben seslendirilen eserler ve ilahiler ile anıldı. Gecede İlim Yayma Cemiyeti Korusu ve koro şefi Ramazan Zor’un performansı Gebzelilerden tam not aldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki