Göğüs Hastalıkları Uzmanı Kalbini Medical Park Gebze Hastanesi’ne Emanet Etti!

26 Şubat 2015, Perşembe - 21:25

Dr.Nihat Çömlekçi 88 yaşında. İstanbul Suadiye’de yaşıyor. 1977 yılına kadar Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak Antakya'da çalışmış. Emekli olmasına rağmen meslek aşkı hiç tükenmeyen Dr. Nihat Çömlekçi halen bu yaşına rağmen özel bir poliklinikte göğüs hastalıkları konusunda hastalarına yardımcı olumaya devam ediyor. Spordan geri durmamış ve sağlıklı beslenmeyi her zaman prensip edinmiş Çömlekçi, ailesi ve iki torunu ile bir arada yaşadığı evinden işine hala yürüyerek gidiyor.

 

Yılbaşında polikliniğe gitmek için yola çıkan Çömlekçi, ayağının kayması sonucu düşüp, kalça kemiğini kırdı. Ameliyatının ardından yoğun bakıma alındı. Kalp ritm değerlerinin normal olmadığı saptanan Çömlekçi Medical Park Gebze Hastanesi’ne sevk edildi. Kardiyoloji Uzmanı Uzm.Dr. Burak Teymen tarafından yapılan koroner anjiyografide kalp damarlarının ileri derecede daralmış olduğu saptandı. Kardiyoloji & Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi Başkanı Prof.Dr.Süha Küçükaksu önderliğinde toplanan hasta değerlendirme konseyinde, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Burak Teymen, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Wesam Salha, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Osman Fazlıoğulları, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Mert Dumantepe, Nihat Çömlekçi’nin bypass operasyonu geçirmesi gerektiğine karar verdiler.

 

Operasyonu hakkında bilgi veren Kardiyoloji & Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi Başkanı Prof.Dr.Süha Küçükaksu;

 

‘’Yaşının ileri olmasına rağmen kalbinin kalp ameliyatı için halen yeterli güce sahip olduğu saptandı. Hastaya, Ocak ayında 3 damar bypass operasyonu uygulandı. Yaşının ileri olması ve bir hafta önce kalça kırığı ameliyatı geçirmesine rağmen hasta ameliyatının ertesi günü yatağından kalktı ve yürümeye başladı. Hastamızı bypass ameliyatı sonrası 8 gün hastanemizde misafir ettik. Sonrasında evinde yapılması gerekenleri anlatarak taburcu ettik. Ameliyatın üzerinden tam 1,5 ay geçti. Hastamız mükemmel bir kondisyona sahip şekilde tekrar kontrole geldi. Ekibimizin başarılı operasyonu ile Dr.Nihat Beyin tek isteği olan ‘’yürüyerek işime yine gitmek istiyorum ‘’arzusunu yerine getirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz.’’ dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki