Gölcük’te 16 hafız icazet aldı

Gölcük’te 16 hafız icazet aldı
16 Kasım 2015, Pazartesi - 10:10

 

Gölcük’te hizmet veren Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı Eyüp Sultan Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 16 hafız için icazet töreni düzenledi. Törene Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’de katıldı

 

Gölcük’te hizmet veren Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı Eyüp Sultan Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 16 hafız için icazet töreni düzenledi.  Kursun karşısında bulunan Hacı Fatma Kahraman Camii’nde yapılan icazet programına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, MİKAV Başkanı Şevki Yılmaz, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kabe müezzini Ali Nussah, Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı, eski Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş, Bursa Müftüsü Mehmet Eminay, KOÜ İlahiyat Dekanı Abdullah Kahraman ilçe müftüleri ve vatandaşlar katıldı. 16 hafıza yapılan icazet etkinliğinde hafızlara hediyeler verildi. Etkinliğin ardından cami içerisinde bulunan Özel Nadide Anaokulu’nun açılışı yapıldı.

 

BİR KURS DAHA GELİYOR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı Eyüp Sultan Kuran Kursu Başkanı Ali Bulut,  “Cenab’ı Allah’a binlerce kez hamd olsun. Bundan 16 yıl önce hafızlıklar kapanacak diye çok korkuyorduk. Fakat bugün geldiğimiz noktada binlerce hafıza sahip olduk. Vakıf olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl yine Gölcüğümüze İmam-ı Azam adında 250 yataklı bir kuran kursu daha açmayı düşünüyoruz. Allah neslimizi ve devletimizi imansız bırakmasın. Cemiyetimizi Allah kabul etsin” dedi. Konuşmaların ardından Sakarya müftü yardımcısı Mehmet Korkmaz ve Bursa Müftüsü Mehmet Eminay kuran tilaveti verdi.

 

KURAN DONANMASI GÖLCÜK

Bulut’un ardından söz alan Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, ”O kadar mutluyum ki bu duyguyu kelimelerle ifade edemiyorum. Rabbimize binlerce kez şükürler olsun. Biliyorsunuz ki Gölcük donanması ile ünlü bir ilçe. Rabbimden tek isteğim Gölcüğümüzü kuran donanmasında da merkez yapsın. Rabbim kimseyi bu yoldan ayırmasın” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE DÜNYADA SÜPER GÜÇ OLMALI

Müftünün ardından söz alan Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı Kurucusu 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, “Kuranı okumak, anlamak, sevmek ona iman etmek ve uygulayarak yaşamak ve kuranı bilmeyenlere sunmak için hizmetlerimiz devam ediyor. Bugün burada vakfımızın kuran kursundan hafız olan ilk öğrencilerimizin diploma cemiyetinde bir aradayız. Bu vakfı belediye başkanlığımızın ilk döneminde açtık. Burada Ali Bulut hocamızın çok emekleri var. 5 ilçede 1650 talebemiz var. En büyük amacımız yetiştirdiğimiz talebeler ile Türkiye’nin dünyada süper güç olmasını sağlamaktır. Fransa’da yaşanan terör olaylarını lanetliyoruz. Dünyanın terörizmden kurtulması için inançlı imanlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

 

İŞLENEN EN BÜYÜK CİNAYET…

Programda son olarak konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Bizi böyle bir cemiyette buluşturan ve bir araya getiren Yüce Rabbimizi hamd olsun. Cemiyete teşrif eden tüm misafirlerden Allah razı olsun. Ülke olarak birkaç hafta önce Ankarada yaşanan katliamın acısını unutamayan insanlık Fransa’daki katliama yıkıldı. Son yıllarda Afganistan’ın işgali ile başlayan süreçte islam beldeleri kan ve gözyaşı beldelerine dönüştü. İslami cihat adı altında dünyada çok büyük cinayetler işleniyor. Kuranda böyle bir şeyin yeri yoktur. İşlenen en büyük cinayet insanlığa hayat vermeye gelen islam dininin birkaç teröristin yaptığı katliamlarla itibarsızlaştırılmasıdır. Yeryüzündeki bütün islam alimleri bu terör tehdidi karşısında birlik olmalı ve üzerinde durmalıdır.

 

İNSANLARIN AYAKLARINA GİDİYORUZ

Son yıllarda diyanet olarak eğitim müfedatını değiştirdik. Daha önce bize kuran öğrenmeye gelene biz kuran öğretiyorduk. Artık diyanet olarak 120 bin personel ile insanların kuranı okuma ve anlaması için biz insanların ayaklarına gidiyoruz. Çünkü biz size gelmek zorundayız. Buradan mezun olan hafız kardeşlerime sesleniyorum. Kuran’ı çok iyi anlayın. Ben inanıyorum ki okuduğunu anlamaya çalışan hafız kardeşlerimiz ileride birer alim olma yolunda ilerleyeceklerdir. Kuranı ancak yaşayarak anlarsınız” dedi ve hafızların yetişmesinde emeği geçen hocalara teşekkür etti.  Programın ardından cami avlusunda davetlilere etli pilav dağıtıldı ve dualarla Özel Nadide Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki