GÖLCÜK’TE ŞEHİTLER İÇİN OKUNAN 35 BİN 980 FETİH SURESİ İÇİN HATİM DUASI YAPILACAK

GÖLCÜK’TE ŞEHİTLER İÇİN OKUNAN 35 BİN 980 FETİH SURESİ İÇİN HATİM DUASI YAPILACAK
02 Mayıs 2016, Pazartesi - 15:03

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yıllardır oruç tutmasıyla tanınan esnaf, 3 Mayıs Salı akşamı Miraç Kandili münasebetiyle Gölcük Orta Camii’de şehitler için Hatim Duası yapacak. 
Gölcük’te esnaflık yapan ve yıllardır düzenli oruç tutmasıyla tanınan Osman Ay’ın şehitler için düzenlediği “Türkiye 1 Fetih Suresi Okumaya Sende Var Mısın” kampanyası kapsamında 35 bin 980 adet okunan Fetih Sureleri için 3 Mayıs Salı akşamı Gölcük Orta Camii’de hatim duaları yapılacak.
Miraç Kandil’inde Gölcük Orta Camii’nde yapılacak olan duaya herkesi beklediğini belirten esnaf Osman Ay, “Allah-ü Teala, insanların arasından seçtiği peygamberlerden bir kısmına ruhani ve manevi miraçlar ikram buyurmuştur. Hazret-i İbrahim’e göklerin melekutunu göstermiş, Hazret-i Musa’ya Tur-ı Sina’da tecelli etmiştir. Bunlar birer ruhani miraçtır. enbiyanın serdarı, beşeriyetin medar-ı iftiharı bulunan peygamber efendimize nasip olan isra ve miraç en kamil şekilde ve cismani olarak vaki olmuştur. Allah sonsuz kudrete sahiptir. Kainatta olan her şey onun tasarrufundadır. O’nun yüce kudreti karşısında hiç bir zorluk ve güçlük tasavvur olunamaz. Gerçek müminler olarak O’nun yüce kudretine sığınalım, rahmet ve hidayetini dileyelim” dedi.
Esnaf Osman Ay, şehitler için yapılan bütün duaların kabul bulunmasını temenni etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki