GTO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantımızı Gerçekleştirdi

GTO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantımızı Gerçekleştirdi
30 Kasım 2016, Çarşamba - 15:26

                

GTO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısını Meclis Üyelerimiz ve basın mensuplarının katılımları ile Oda Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantının Meclis Divanınca açılmasının ardından Oda faaliyetlerimizi içeren sunum katılımcılara izletildi. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler sözlerine, Gebze Ticaret Odası’nın 365 Oda ve borsa arasında ilk on oda içinde ‘’TAKİP EDEN DEĞİL, TAKİP  EDİLEN’’ bir Oda olduğunu, bu niteliği kazanmamızda destek olan herkese teşekkürlerini sunarak başladı.

Gebze Ticaret Odası’nın yurt içi ve yurt dışı her alanda yürüttüğü projelerine bir yenisine, mimari açıdan örnek bir proje olarak öne çıkan, içinde ‘’Halk Eğitim Merkezi’’, ‘’Aile Sağlık Merkezi’’, ‘’muhtarlık birimleri’’ ve Odamızın da Dilovası temsilciğinin bulunacağı kompleksi eklediğinin müjdesini verdi. Dilovası ilçe yetkililerimiz işbirliği ile yürütülen projenin protokol anlaşmasının imzalandığını belirterek, projenin üyelerimize hayırlı olmasını diledi.

 Çalışmalarının sınırlarının sadece ülkemizde kalmayarak uluslararası boyuta taşıyan Odamızın ‘’Kardeş Oda Protokolleri’’ ne dahil olma konusunda çok verimli geçen Kasım ayında, İtalya’nın ‘’Brindisi Ticaret Odası’’ ile süren protokolünün geçerlilğini korurken, uluslararası ilişkilerde sadece Batı ile sınırlı kalmağımızı, Gebze Ticaret Odası olarak artık sınırları kalkan dünyamızda, kutsal topraklarımızdaki ‘’Medine Ticaret ve Sanayi Odası’’ ile ‘’Kardeş Oda Protokolü’’ nün  Arap Ekonomi Bakanı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Faruk Özlü’nün katılımları ile yarın imzalanacağını bildirmesi Meclis Salonu’muzda coşkuyla karşılandı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Arap Odalar Birliği Başkanı Nail EL-Kabarati tarafından, Türk-Arap Odası’nın kuruluş imza törenine katılan Başkanımız, böyle bir kuruluş kazanılmasının, ülkemiz ekonomisi açıdan önemli bir gelişme olduğunu belirtti.

Konuşmasının devamında, TOBB tarafından hazırlanan ‘’Nefes Kredisi ve diğer bir düzenleme olan Taşınır Rehni Kanunu’nun detaylarını anlatırken, bu uygulamaların ekonomiye ‘’can suyu’’ niteliğinde olduğunun altını çizdi ve Gebze Ticaret Odası’nın üyelerinin ihtiyaçlarını tespit ederek, çalışmalarını bu ihtiyaçlara göre organize etmeye devam edeceğini dile getirdi.

Konuşmasının sonunda GOSB İşbirliği ile yapılacak olan ‘’Endüstri Meslek Lisesi’’, ‘’Meslek Yüksekolulu ve Kapalı Spor Salonu’’ projesindeki son gelişmeleri  meclis üyelerimiz ile paylaşan Yönetim Kurulu Başkanımız, Odamızın bölgemizi ve ülkemizi yurt içi ve yurt dışında öne çıkaracak, üyelerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, sosyal, kültürel ve iktisadi her türlü faaliyeti gerçekleştirme gayretinde olduğunu yineledi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki