GTO YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’DEN

21 Şubat 2015, Cumartesi - 18:19

VERGİ HAFTASI MESAJI

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Vergi Haftası ile ilgili mesaj yayınladı. Çiler mesajında şu görüşlere yer verdi:

“1989 yılından itibaren her yıl Şubat  ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası, tüm kamu hizmetlerinin daha kaliteli, daha hızlı ve daha etkin bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için Devletimizin başlıca gelir kaynağı vergiler için toplumsal bilinç oluşturmayı amaçlamaktadır.

Devletin kendi vatandaşlarına çağdaş hizmet sunmaları, toplanan vergiler sayesinde olur. Eğitimden, sağlığa; sanayiden, güvenliğe kadar birçok kurum, tüm vatandaşlarımız için bir yurttaşlık vazifesi olan vergilerle, yine en iyi hizmeti, en hızlı şekilde vatandaşlarımıza sunmaktadır. Tabana yayılmış ve adil bir sistem üzerine oturtulan vergilendirme, devlet kurumlarımıza ekonomik ve sağlıklı kaynak oluşturmaktadır. Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha güçlü yaşam standartlarına sahip bir şekilde yaşaması noktasında vergileri ödemek her vatandaş için kutsal bir görevdir.

 

Bölgemiz bu kapsamda, devlet bütçesine önemli katkılar sunmaktadır. Vergi gelirleri tahsilatının %13 gibi büyük bir bölümünü karşılayan bölgemizde, Vergisini düzenli ve tam ödeyen mükelleflere ödüllendirici bir sistemin getirilmesi fikrini her platformda dile getirmeye çalışıyoruz. Gönüllü olarak vergilerini ödeyen yurttaşlarımızın sayısını artırmak ve devlet bütçesine daha fazla katkı sağlaması adına bu sistemin yararlı olacağına inanıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, borcuna en sadık yer olan bölgemizdeki yurttaşlarımız başta olmak üzere tüm halkımızın 26. Vergi Haftasını kutluyor, 2015 yılının ülkemize bol kazançlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki