GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’in Zafer Haftası Mesajı

25 Ağustos 2015, Salı - 15:17

 

Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 1071 Malazgirt zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Çiler, mesajında şu açıklamalara yer verdi;

“Ağustos ayı ülkemiz açısından çok büyük zaferlerle anılan bir aydır. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Ovası'nda Alparslan komutanlığındaki orduyla kazanılan büyük zaferle Anadolu’nun kapıları açılmış, 30 Ağustos 1922’de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk komutanlığındaki orduyla kazanılan büyük zaferle de Anadolu’nun kapıları düşmana kapatılarak, ilelebet Türk yurdu olarak kalacağı dünyaya ilan edilmiştir. Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, imkanları ne kadar kısıtlı olursa olsun bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini göstermiş, devletinin dirliğine, milletinin birliğine, vatanının bütünlüğüne eşsiz bir vatanseverlikle sahip çıkarak kurtuluş mücadelesi veren diğer uluslara da örnek olmuştur. Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de, aynı inanç ve şuurla emanetlerine sahip çıkarak, bin yıldır bu topraklarda baki olan barış, esenlik, huzur ve kardeşlik duygusunu yaşatmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; millet olarak gurur ve mutlulukla andığımız Malazgirt Zaferinin 944. Yıldönümünü ve şeref  levhamız olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor,  tarih boyunca toprak ve bayrak uğruna şehit düşmüş atalarımızı, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki