GTÜ sanayi ile ağını genişletiyor

GTÜ sanayi ile ağını genişletiyor
12 Haziran 2016, Pazar - 23:17

KSO haziran ayı meclis toplantısına konuşmacı olarak davet edilen GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün üniversiteyi tanıtıp sanayi işbirliğine ilişkin çalışmalarını aktardı.KSO haziran ayı meclis toplantısına konuşmacı olarak davet edilen GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, üniversitenin sanayi ile işbirliği içindeki çalışmalarını, akademik yapısını, kampüs olanaklarını, akademisyen ve öğrencilerin projelerini KSO üyelerine anlattı. 
Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Meclis Salonunda düzenlenen KSO haziran ayı meclis toplantısına konuşmacı olarak davet edildi. Gündem maddelerinin görüşülerek kararlar alındığı meclis toplantısında Rektör Görgün, GTÜ’yü tüm yönleri ile KSO üyelerine anlattı. Görsellerle desteklenen sunumunda Görgün, üniversite sanayi işbirliği konusunda yapılan çalışmalardan, üniversitenin akademik yapısından, verilen eğitimin ayrıntılarından, kampüs olanakları ve kampüsteki yaşamdan bahsederek GTÜ hakkında bilgi verdi. Görgün, sunumunun önemli bir bölümünü ise üniversitenin hocaları ve öğrencilerinin yaptıkları dikkat çeken buluş ve projeleri aktarmaya ayırdı. Gerek kampüs, gerek akademik yaşamı ile GTÜ’den oldukça etkilenen KSO üyesi sanayiciler, üniversite sanayi işbirliği ile ilgili atılan adımlar içinde yer almak isteklerini Görgün’e belirterek, teknolojik ve endüstriyel ihtiyaçlarını karşılayacak olan önemli projeler içinde yer almak isteklerini söylediler. 
GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’e, sunumunun ardından KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu tarafından çini işlemeli plaket takdim edildi. 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki