GTÜ’de öğrenciler buluştu

GTÜ’de öğrenciler buluştu
17 Nisan 2016, Pazar - 14:00

GTÜ’de eğitimlerine devam eden 45 ülkeden 96 yabancı uyruklu öğrencinin üniversitede daha etkin rol almaları amacıyla tanışma etkinliği düzenledi

 

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)’nde eğitimlerine devam eden 45 ülkeden 96 yabancı uyruklu öğrencinin üniversitede daha etkin rol almaları amacıyla kurulan Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün tanışma etkinliği düzenledi. Etkinliğe 30 ülkeden 48 öğrenci katıldı. Etkinliğe katılan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün, üniversitenin uluslararası açılımı açısından önemli olduğunu vurguladı. Rektör Görgün, “Her biriniz üniversitemiz için birer kültürel zenginlik kaynağısınız. Kendi kültürlerinizi üniversitemizde özgür olarak yaşayıp, üniversitemizi daha da çeşitlendireceğinize ve güzelleştireceğinize inanıyorum” dedi.

 

ÖNEMLİ FIRSAT

Öğrenciler de Gebze Teknik Üniversitesi’nde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek akademik ve idari personelin kendilerine sıcakkanlı davrandıklarını ifade etti. Türkiye’ye gelirken herhangi bir kaygı duymadıklarını ifade eden öğrenciler Gebze Teknik Üniversitesi’ndeki eğitimlerini ve sosyal etkinlikleri kendileri için önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirtti. Etkinlik, kulüp pastası kesimi ile son buldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki