Gtü'den Kariyer Gelişimine Katkı

20 Ocak 2016, Çarşamba - 13:22

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)’nde yeni faaliyete geçen Gebze Teknik Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi (KAGEM)’nin açılış töreni Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’ın katılımı ile yapıldı.

Açılışa ayrıca Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, TÜSİDE Müdürü Tezer Battal, TOSB Bölge Müdürü Fuat Günel, GTÜ Kariyer Geliştirme Merkezi Müdürü Yardımcı Doç.Dr. Meral Ekşi ve öğrenciler katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Programın açılış konuşmasını Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Prof. Dr. Haluk Görgün yaptı. Artık bilgi çağını yaşadıklarını ifade eden Görgün, “Bilgi toplumu oluşturan bireylerden çok şey bekliyor. Üniversitelerin toplumu aydınlatma gibi de bir sorumluluğu var. Üniversiteler ayrıca kariyer merkezlerinin yanında kuluçka merkezleri de olmalıdır. Öğrenciler belirledikleri vizyon çerçevesinde karar almalıdır. Hayallerinizi ve kariyerinizi yeteneklerinizle doğru orantılı yapmalısınız. Üniversitemizde açılan bu kariyer merkezi ile dış paydaşlarımız ile iletişim daha taze kalacaktır. Ayrıca bu merkez gençlere farklı bir bakış acısı kazandıracaktır” dedi. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ise yapmış olduklarını konuşmalarda bu merkezin Gebze’ye kazandırılmasının çok önemli olduğunun altını çizerek, merkezinin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

ÖĞRENCİLERİN YETENEKLERİNİ BELİRLEMEK

Ardından GTÜ Kariyer Geliştirme Merkezi Müdürü Yardımcı Doç.Dr. Meral Ekşi, Gebze Teknik Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi hakkında katılımcılara sunum yaptı. Ekşi yapmış olduğu sunumda şunları söyledi: “ KAGEM ile öğrencilerimiz iş dünyasını tanıma fırsatı bulacaklar. Ayrıca profesyonel hayata daha hızlı geçiş, hedef geliştirme, kendi ve iş dünyası ile ilgili farklı görüşlere sahip olacaklar. Yine yeni çağın mesleklerini tanıma fırsatı yakalayacaklar. Bu merkezle hedeflerimiz ise farklı ve kaliteli staj seçeneklerine erişimi sağlamak. Staja giden öğrencilerin gittikleri firmaları kontrolünü yapmak. Öğrencilere farkındalık kazandırmak, ilgili alanlarını ve yeteneklerini belirlemek. Kamu ve özel kesimin ve sivil toplum örgütlerinin ihtiyaçlarını karşılamak. Ayrıca öğrencilerin kişisel gelişimi desteklemek istiyoruz. 2016 yılında kariyer günleri ve tanınmış isimler ile söyleyişi ve paneller yapmayı hedefliyoruz.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki