GTÜ'den Milyonluk Yatırım

10 Şubat 2016, Çarşamba - 13:47

Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Malzemesi Laboratuvarı törenle açıldı. Laboratuvar 5 milyon TL'ye mal oldu.Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Malzemesi Laboratuvarı düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi. Açılışa Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, GTÜ Rektörü Prof.Dr. Haluk Görgün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zekeriya Özak,  GTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Dr. Tülay Tıkansıkkaradayı, Gebze Mimarlar Odası Başkanı Özhan Aşkın Öztürk, mimarlık fakültesi öğretim görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Açılan laboratuvarda 300 lisans ve 100 yüksek lisans öğrencisi öğrenim görecek. Ayrıca burada ahşap, çelik, beton gibi inşaat malzemelerinin üretim süreci, mekanik özellikleri konusunda öğrencilere eğitim verilecek. Öte yandan Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Malzemesi Laboratuvarı 5 Milyon TL’ye mal oldu.

GELECEĞİN MİMARLARI YETİŞECEK’

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Gebze Teknik Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Mimarlık bölümün yapımına 2014 yılında yapıldığını belirterek, “ Bir sene içinde bu yerimizi bitirdik. Bina toplam bin 429 metre karelik bir alana sahip olup toplam 4 kattan oluşuyor.  15 hocamız için odalar, altı derslik, maket atölyesi, yapı malzemeleri atölyesi ve kitaplığı olan modern bir yer. Amacımız geleceğimizi  imar edecek mimarlarımızı yetiştirmek” dedi. GTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Dr. Tülay Tıkansıkkaradayı programda kısa bir konuşma yaparak, binanın tasarımını yapan gruba teşekkür etti.

KURDELE KESİMİ YAPILDI

Yapılan konuşmalar sonrasında Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Malzemesi Laboratuvarı’nın açılış kurdelesini protokol üyeleri hep birlikte kesti. Kurdele kesimi sonrasında protokol üyeleri ve katılımcılar Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Malzemesi Laboratuvarı’nı gezerek yetkilerden bilgi aldı.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki