GTÜ’ye ödül yağdı

09 Mayıs 2015, Cumartesi - 12:57

Türkiye Bilimler Akadamesi (TÜBA) tarafından her yıl geleneksel olarak verilen ve ülkemizin en prestijli ödüllerinden sayılan ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ sahiplerini buldu. Gebze Teknik Üniversitesi’ne ödül yağdı.
Gün geçtikçe markalaşan Gebze Teknik Üniversitesi’nin bilim adamları TÜBA tarafından ödüle layık görüldü. ODTÜ, Bilkent ve İTÜ gibi üniversiteler arasından 38 akademisyenin yer aldığı ödül listesine GTÜ’den 3 kişi de adını yazdırmayı başardı. Doç. Dr. Nuri Öztürk (Moleküler Biyoloji ve Genetik), Yrd. Doç. Dr. Fabienne Dumoulin (Kimya Bölümü) ve Yrd. Doç. Dr. Tunahan Çakır (Biyomühendislik Bölümü) alanlarındaki çalışmalarıyla TÜBA ödülü kazanmayı hak ettiler. 
        
KAZANANLARA ÜÇ YIL BOYUNCA 20 BİN TL DESTEK
        
TÜBA’nın 2015 yılı ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü (GEBİP) kazanan isimler belli oldu. GEBİP 2015 yılı uygulamasında doğa, mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler alanında aşağıda isimleri açıklanan toplam 38 bilim insanına ödüller önümüzdeki günlerde belirlenecek bir tarihte Ankara’da düzenlenecek olan törenle takdim edilecek. Kazananlara, üç yıl boyunca her yıl 20 bin TL destek verilecek. Ayrıca, tez aşamasındaki doktora öğrencileri için yine her yıl 6 bin TL ek destek sağlanacak.
 
GEBİP, üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan genç bilim insanlarını, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarını üstün başarılı araştırmalara özendirmek amacıyla her yıl düzenleniyor. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki