Gülay Artut'la Yola Devam

13 Ocak 2015, Salı - 13:23

 

 

AK Parti Dilovası İlçe Kadın Kolları 3. Olağan kongresi geçtiğimiz akşam partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 

AK Parti Dilovası İlçe Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi’nde yeniden aday olan mevcut İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, rakipsiz girdiği seçimde yeniden ilçe Kadın Kolları Başkanı seçildi.

 

Kongreye, Ak Parti  Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili  Zekeriya Özak, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç,  Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Fikriye Çelik, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran,  Ak Parti Gebze,Darıca Çayırova ve Derince İlçe Kadın Kolları Başkanları ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Emel Balcıoğlu katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrenin Divan Başkanı  Ak Parti İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hasibe Özayan, Divan Başkan Yardımcısı Ak Parti İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Elif Aydın, Divan Kurulu üye  ise  Ak Parti İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Tuğba Kaya oldu.

 

"BERABERLİK İÇİNDE PARTİMİZ İÇİN ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ"

İlçe Kadın Kolları ile birlikte önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut; "Uzaktan yakından misafir ilçe başkanlarımıza misafir teşkilat başkanlarımıza bizleri yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum. Bu kongremizde kadın kolları başkanımız Gülay Hanım ile devam edeceğiz inşallah. 2014 yılında birlikte güzel çalışmalara imza attık. 2014 yılında İlçe Kadın Kolları  yönetimi ile birlikte iki büyük seçim atlattık. Her iki seçimde de sağ olsun kadın kollarımız bizimle birlikte gece gündüz demeden her sokak da kapı kapı dolaşarak partimiz için çalıştılar. İlçe Kadın Kolları Başkanımız Gülay Artut ve yönetimine sonsuz teşekkür  ediyorum.  İnanıyorum ki bundan sonra ki çalışmalarımız da birlik beraberlik içinde partimiz için çalmadık kapı bırakmayacağız." dedi.

 

"SİZLER EVDE ANNE, TEŞKİLATTA BİRER NEFERSİNİZ"

Sizyasette kadının varlığına değinen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar; "Sosyal, siyasi ve psikolojik baskılar yapıyorlardı.Hanım kardeşimin başörtüsüne dil uzatıldı, müdahale ve mücadele edildi, inancından dolayı eğitimden mahrum bırakıldı. Cennettin annelerin ayakları altında olduğunu bilen bir misyonun temsilcisiyiz. Analarımız; Peygamber Ocağı olarak tabir ettiğimiz askeriyeye başı örtülü; evladını ziyaret edemiyordu. Açık ve net ifade etmek istiyorum. Yıllarca yapılan İslamofobiadır.Gemisini, uçağını, yazılımını başkasının yaptığı bir devlet dış mihraklara boyun eğmek zorundadır.14 Ağustos 2001’de bir güneş doğdu. “Her karanlığın sonunun aydınlık olduğu gibi”  Ölümü göze almış bir lider ve dava arkadaşları. “Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak dedi” ve hep beraber inanarak yola çıktık. Artık hiç bir şey eskisi gibi değil.13 yıllık hükümetimiz döneminde ve Yerel Yönetimlerde Ak Belediyecilik anlayışıyla Birinci Dünya Ülkeleri ile her alanda yarışır hale geldik. Eğitimden sağlığa, ekonomiden adalet sistemine, alt yapıdan üst yapıya, ulaşımdan teknolojiye, finanstan savunma sanayiye, bilimden sanata kadar birçok alanda değişim ve dönüşümün, ilerleme ve gelişmenin aktörü ve öncüsü olduk. Kur'an-ı Kerim öğrenmenin, Siyer-i Nebi öğrenmenin,  başörtülü kız öğrencilerin okullara özgürce gitmesinin, özgürce eğitim görmesinin yolunu hep beraber açtık. Her alanda devrim niteliğinde binlerce yenilik, icraatlar ve reformların gerçekleştiği yeni bir Türkiye var artık.  Sizler evde anne, teşkilatta birer nefersiniz. Teşkilatlarda gece gündüz demeden takdire şayan bir şekilde çalıştınız, çalışmaya da devam ediyorsunuz. Emeğinizle ve büyük gayretinizle; davamızın, başarımızın arkasında hiç şüphesiz sizlerin olduğu bilincindeyiz. AK Parti üyesinin yüzde 42'sinin hanım kardeşlerimiz oluşturmaktadır ve bundan da gurur duyuyoruz. Sizler siyasette sadece seçen değil; seçilen, lider olma özelliğinizle, muhafazakâr demokrasiyi Ak Parti çatısı altında ifade ettiniz. Evde oturan değil; sokağa çıkan halkın içine karışan dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği nezaketinizle, şefkatinizle en güzel şekilde sizler anlattınız. Demokrasiye sahip çıktınız, sandığa sahip çıktınız, Yeni Türkiye’ye sahip çıktınız. Kurtuluş savaşının anneleri gibi bugünde gençliğimizin, geleceğimizin kurtuluş mücadelesini veriyorsunuz. Sizler yaşanan 100 yıllık acının, gözyaşının çözümü oldunuz. Gelecek yüzyılın tarihini sizlerle beraber yazacağız.Bugün de hizmet yarışında yine bir nöbet değişimi yaşanmaktadır. Görevini layıkıyla yapan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor. Görevi devralan hanım kardeşlerime, dava arkadaşlarıma başarılar diliyorum." dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki