Güllaçtı davası ertelendi

Güllaçtı davası ertelendi
13 Temmuz 2016, Çarşamba - 12:22

Gülaçtı’nın avukatları ısrarla ek süre isteyince yine karar çıkmadı.Çalışanlar hakkında kendisini dolandırdığı iddiasıyla dava açan, daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) Bankacılık Kanuna Muhalefet suçlarıyla hakkında dava açılan Gülaçtı Kuyumculuk’un sahibi Hüseyin Gülaçtı davasında karar çıkmadı.

Kocaeli 2.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya davada sanıklar Kadir Yazıcı, Sabahattin Aydın, Vedat İzci, Taner Şehitoğlu, Mustafa Yavuz, İskender Aksal, Şahin Yavuz, Murat Yavuz ve Hüseyin Gülaçtı’nın avukatları Turgay Karaman ile Raif Kandemir katıldı. Karar çıkması beklenen 12’nci duruşmada Hüseyin Gülaçtı’nın avukatı ek süre isteyince 6 Eylül’e ertelendi. 

BDDK DAVA AÇMIŞTI
Gülaçtı Kuyumculuk’un sahibi Hüseyin Gülaçtı 2014 yılında bazı çalışanlarına, kendisini ve şirketi dolandırdığı gerekçesiyle dava açılmıştı. İddialar, bazı çalışanların tefeci gibi insanlardan zorla para toplayarak zimmetine geçirmesi ve iş yeri sahibini tehdit etmesi üzerineydi. Bu suçlamalarla bazı zanlılar tutuklanmış ancak daha sonra tutuksuz yargılanmalarına karar verilmişti. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gülaçtı Kuyumculuk hakkında 5411 sayılı Bankacılık Kanununa muhalefetten dava açmıştı. 

6 EYLÜL’E ERTELENDİ 
Konuyla alakalı davanın görülmesine bugün Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Görülen duruşmada sanık avukatları müvekkillerinin suçsuz olduklarını ve beraatını talep etti. Hüseyin Gülaçtı’nın avukatları Turgay Karaman ile Raif Kandemir ise mahkeme heyetinden ısrarla esasa ilişkin savunma için ek süre talep etti. Israrların üzerine davayı 15 Temmuz’a erteleyen mahkeme başkanı Muhittin Paça’ya avukatlar “3 günde nasıl bir savunma hazırlayalım” diyerek tepki gösterdi. Mahkeme heyeti adli tatili de göz önünde bulundurarak duruşmayı 6 Eylül’e erteledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki