Gültepe’de Romanlarla sahur programı gerçekleştirildi

Gültepe’de Romanlarla sahur programı gerçekleştirildi
27 Haziran 2016, Pazartesi - 14:14

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ‘’Romanlarla Sahur’’ programı kapsamında Gültepe Mahallesi’nde sahur etkinliği gerçekleştirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile ortaklaşa tertiplenen, “Romanlarla sahur” etkinliğinin ikincisi Gültepe Mahallesi sakinleri ile gerçekleşti. Sahneyi gören balkonların tribün vazifesini üstlendiği programa, vatandaşların katılımları oldukça yoğun oldu. Gültepe Mahallesi’nde yaşanan bu coşku görülmeye değerdi. Sahur programında Roman gençler ilahi ve naatlar okudu.

BİRLİKTE SAHUR YAPTILAR

Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Ali Bilgi ve Gültepe Mahallesi sakinleri katıldı. Programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Roman gençler tarafından söylenen ilahilerden sonra mahalle sakinleri sahurlarını yaparak, niyet etti.

DUA İLE SON BULDU

Programa etkinlikler tamamlana kadar bütün mahalle sakinleri eşlik etti. Eski İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu tarafından yapılan duada, okunan Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerift’en hâsıl olan sevaplar Kozluk’tan ahirete göçenlere ve Kocaeli’den bütün vefat edenlere hediye edildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki