Güzeloğlu ; Büyük Bir Devlet Ve Milletiz

Güzeloğlu ; Büyük Bir Devlet Ve Milletiz
28 Temmuz 2016, Perşembe - 14:19

Demokrasi nöbetinde konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Olağanüstü Hal, bu hainlerle mücadeleyi daha etkin şekilde yapmak için ilan edildi" dedi.

15 Temmuz akşamı Türkiye’ye karşı Fethullahçı Terör Örgütünün, darbe girişiminin ardından sokağa dökülen vatandaşlar, milli iradesine, demokrasiye ve ülkesine sahip çıkmak adına Kocaeli genelinde her akşam demokrasi nöbetleri devam ediyor.

BÜYÜK BİR DEVLET VE MİLLETİZ

Demokrasi nöbetinde konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, yaptığı konuşmasında, milli birlik vurgusu yaptı. Vali Güzeloğlu, "15 Temmuz’dan bu yana demokrasisine, iradesine, özgürlüğüne, hürriyetine ve değerlerine sahip çıkan ve o günden bugüne demokrasi meydanlarında dimdik ayakta duran, bütün güzel insanlara selam olsun. Sizler bu meydanda, yaşadığı her ortamda siyasi parti farkı gözetmeden, görüş, fikir, düşünce ayrımına bakmadan iradenize sahip çıktınız. En büyük güç inanmış, ülkesine ve milletine bağlı insanlardır. Yıkılmaz sıra dağlar gibi duran bu imanı sarsacak dünyada ne tank vardır, nede top. Bizler bir büyük millet ve devletiz" ifadelerini kullandı.

HAİNLERİN BAŞ KALDIRISI İLE KARŞILAŞTIK

Vali Güzeloğlu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; "Tarihin her döneminde bağımsızlık ve özgürlüğünü terk etmemiş, bu uğurda hayatını seve seve feda etmiş, bu toprakları vatan eylemişiz. Her nereye gitmiş isek hakkı ve adaleti temsil etmişiz. Dünya coğrafyasının her bir köşesinde Türk şehitliği vardır. Böylesi büyük bir millet ne yazık ki 15 Temmuz’da kendi içinden çıkan ama bu milletin değerlerini temsil etmeyen, hainlerin baş kaldırısı ile karşılaştı. Milletin düşmanlarına karşı kullanılmak üzere kendilerine emanet edilen silahları milletin kendisine karşı kullandılar. Ancak bu milletin iradesini, yıkılmayan inancını hesaplayamadılar. Rabbim o gece bu inançla ayakta durarak canlarını bizlerin ve gelecekte çocuklarımızın bağımsız ve hür olarak yaşaması için feda eden şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin.

HAİNLERİ TEMİZLEMEK İÇİN OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

Şehitlerimizin adını ve anısını bu milletin tarihinde sonsuza kadar yaşatmak için İstanbul’daki Boğaziçi köprümüzün adı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köprüsü olduğunun müjdesini veren Vali Güzeloğlu, Bizim büyük hedeflerimiz ve heyecanlarımız var. Bu kervan yürüyecek ancak biraz gecikti. Yoksa biz şuanda Kocaeli-Kandıra duble yolunun temelini atmıştık. Bu dava devam edecek. Hiçbir şekilde bu uğurda geri durmak yok. Sizler bu demokrasi nöbetlerini sürdürdükçe bizler bu mücadeleye devam edeceğiz. Geçtiğimiz Perşembe gününden itibaren Olağanüstü Hal ilan edildi. Devletine, milletine ve değerlerine bağlı hiç kimse için değişen bir şey olmayacak. Bu hainlerle mücadeleyi daha etkin şekilde yapmak için ilan edilmiştir. Gelecek her gün ülkemiz daha da kalkınacaktır. Birlik ve beraberliğimizi Rabbim daim eylesin." 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki