Güzeloğlu Kocaeli Tv’de Canlı Yayın Konuğu Oldu

Güzeloğlu Kocaeli Tv’de Canlı Yayın Konuğu Oldu
11 Ocak 2017, Çarşamba - 15:26

 

 

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Kadriye Karademir’in sunduğu “Günün Manşeti” programına konuk oldu.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu program başında yaptığı konuşmalarında; “2017 yılının İlimize, Ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini 2016 yılında yaşadığımız acıların bir daha yaşanmaması” dileklerinde bulundu.

 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşananlar hakkında bilgi veren Vali Hasan Basri Güzeloğlu; Bizler tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, en önemli varlığı olan özgürlüğünden ve bağımsızlığından taviz vermeyen, bu uğurda insani fedakarlıkların en büyüğü olan canını seve seve feda eden büyük, aziz ve dualı bir milletiz. Tabi Kocaeli’de ilk andan itibaren bu ihanetin karşısında her düzeyde, her kişi, her bir noktada dimdik bir duruş sergiledi. Ben bu nokta da o tanka, topa, tüfeğe göğsüyle karşı çıkan, bugün geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan, hayatları pahasına tıpkı Cumhuriyetimizi kuran kahramanlarımız, ecdadımız, atalarımız gibi bu toprağı bizlere vatan yapan 15 Temmuz şehitlerine de diğer tüm şehitlerimizle birlikte Rabbimden rahmet diliyorum.

Kocaeli’nde kamu yöneticilerimizden, emniyet müdürlüğüne, jandarma komutanlığımızdan belediye başkanlarımıza, STK’lara kadar bir bütünlük oluştu. Biz dualı bir devlet, dualı bir milletiz. 15 Temmuz’u unutmadan kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Biz devlet geleneğini bilen, devlet olmayı öğreten, devlet kavramıyla milletini birleştiren ve bütünleştiren bir ebet anlayışının temsilcileriyiz. Bu değerlerin taşıyıcısı, sahiplenicisi, mağdur ve mazlumların sığınıcısı bir ülkeyiz. İnsanlığın sığındığı belki son ülkeyiz. İlimizde Eğitim alanında gelinen son nokta ve Eğitim hakkındaki görüşlerini paylaşan

Güzeloğlu; “2016’yı geride bıraktığımız 2017’yi karşıladığımız bugünlerde Kocaeli Türkiye’nin büyük yürüyüşüne derinlik, zenginlik ve çok büyük dinamikler katan büyük bir şehir. İnsanı belirleyen insanı değer olarak hazırlayan en önemli kavram eğitimdir. Eğitimli bireyler en büyük zenginliğimizdir. Kocaeli’mize eğitim anlamında okul öncesinden baktığımız zaman bir bütün olarak neredeyse küçük bir kent nüfusuna varan öğrenci sayımız var. Kocaeli’mizde 1189 okulumuz var, 368 bin 210’da öğrencimiz var. Kocaeli olarak bu noktada okul öncesinden başlayarak bir hedef, çalışma ve gelecek planlaması yaptık. Hedef eğitimde de model kent olmaktır. Bugün gelinen nokta da çok büyük gurur ve mutluluk verici perspektiftir. 62’nci sıradan 5’nci sıraya gelen ve yılsonu hedefi olan ilk 3’e girmeyi de çok rahatlıkla hazırlayan bir kentiz. Okul, fiziksel alt yapılar, teknolojik alt yapılar işin gerek şartıdır. Bunlar gereklidir ama yetmez.  Türkiye’nin en önemli temel hedefi olan tekli eğitime geçişte biz artık 2017-2018’i kendimize hedef olarak aldık. Devam eden bu yatırımlar Kocaeli açısından bütünlük olarak baktığımız da çok önemsediğimiz sınav başarısını da getirdi.

Muhtarlar ve Esnaf buluşmaları hakkında bilgi veren Vali Güzeloğlu, “Muhtarlarımız seçilmiş, mahallesinin, halkımızın güveni ile iş başına gelmiş, bu noktada hem seçilen vatandaşlarımızın temsilcisi ve elçisi hem de bizim onlara uzanan elimiz, sesimiz ve nefesimiz oldu. Muhtar, halkın kendisini ve yaşanan gerçeği bize taşıyan birisi. 2014’ten bugüne kadar muhtarlarımızla 22’nci buluşmamızı gerçekleştirdik. Bu toplantılarda hem kendimizi görüyoruz hem de vatandaşımızın bize aktardıklarını ve bizi nasıl gördüğünü görüyoruz. Bu toplantılar kamu bürokrasisi için bir karne oluyor. Bu toplantılarda ifade edilenleri not alıyor kurumlara gönderiyoruz, paylaşıyoruz ve her birimin dönüşümünü muhtara bildiriyoruz. Muhtarlarla toplantılarımız devam ediyor ve edecek.

ESNAFIMIZ, BİZİ BİZ YAPAN, AHİ EVRANDAN BU YANA KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİREN, BİRLİĞİN HUZURUN TEMİNATINDIR

Esnaf buluşmalarımız da devam ediyor. Her kesimdeki insanımızla, esnafımızla, değer katan, gönlünü bu ülkeye ve bu kentin gelişmesine katkı koyan herkesle birlikteliğimiz ve gönül birliğimiz de devam edecek. Sabah kahvaltılarımızda gönlü zengin, herkese açık o bereketli sofralarına konuk oluyoruz. Çok güzel çok anlamlı ve bizim için çok değerli sonuçlar çıkarıyoruz. Onların bize aktardıklarını, ilgili kurumlara aktarıyoruz. Esnafımız, çok kadirşinastır, bizi biz yapan, Ahi Evran’dan bu yana kardeşliği pekiştiren, birliğin huzurun teminatındır.

İlçe değerlendirmeleri hakkında bilgi veren Güzeloğlu; “ Bu toplantılar yönetişim kavramı açısından çok önemi var. Yöneten ve yönetilen arasında karşılıklı net açık iletişim içerir. Kararı alan, yetkili olan herkes karar konulan kişilerle yani milletle buluşmalı. Aldığımız kararları almadan önce en iyisi, en doğrusu ve en sağlıklısı birlikte oluşturulan karardır. İlçe değerlendirme toplantılarımızın bir yanı kararı almadan kararın öncesinde değerlendirilmesi, diğer yanı ise alınmış kararların değerlendirilmesi ve üçüncüsü de düşünce, dilek, niyet, istek ve beklentilerin geleceğe dönük not edilmesidir. Yapacak çok işimiz var, iddiamız var. Bizler bu yürüyüşü zenginleştirmek ve kendimizden başlayarak ülkemiz için en iyisini gerçekleştirmek zorundayız.” diyen Sayın Valimiz programa katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki