Güzeltepe Akçakoca İlkokulunda Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

01 Temmuz 2015, Çarşamba - 02:18

            Çayırova Güzeltepe Akçakoca İlkokulunda örnek bir proje gerçekleştirildi. Medtronik firmasının sponsorluğunda; Büyükşehir Belediyesi, Buğday Derneği ve Lokman Hekim Vakfının katkılarıyla gerçekleşen projede okula bir spor odası kazandırıldı. Bunun yanında okul bahçesinde bir hobi bahçesi oluşturulurken okul güvenliği için korkuluk ve veli bekleme alanı için sundurma yapıldı.

            Yapılan çalışmaların son işlemleri firma yetkilileri ve okul öğrencileri ile tamamlandı. Okul duvarları sevimli figürlerle süslenerek boyandı. Çocuklar; yapboz tamamlama - boyama, seramik atölyesi ve hobi bahçesindeki ekim ve dikim faaliyetlerinde keyifle çalıştı. Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener DOĞAN: proje kapsamında okulun daha donanımlı, daha yeşil, daha sevimli ve daha güvenli hale geldiğini belirterek bu projede emeği geçenlere teşekkür etti. Ayrıca eğitime yapılan bu tür katkıların önemli bir kazanç olduğunu sözlerine ekleyerek gün boyu büyük keyif aldığını belirti. Projedeki tüm paydaşlar mutluluklarını ifade ederken firma yetkilileri bu işbirliğini sürekli kılma isteğinde olduklarını belirttiler.

            Okul velileri; okulun bitmesine rağmen tatil günü yapılan bu etkinlikten oldukça memnun olduklarını ifade ederek çocukların eğitimlerinde altın bir gün yaşadıklarını ifade ettiler.  Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin firma çalışanlarına da büyük katkı sağlandığı belirtildi. Bu vesileyle bir sanayi bölgesi olan şehrimizde İstanbul merkezli bir firmanın yaptığı çalışmanın örnek olması temennisinde bulunuldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki