Hafızlar buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli İl Müftülüğü’nün katkılarıyla İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesinin düzenlediği “Kocaeli Hafızları buluşuyor” etkinliği bugün gerçekleştirildi.
02 Nisan 2016, Cumartesi - 12:39

Kocaeli’de yetişmiş ve yetişmekte olan hafızları buluşturmak amacıyla Antikkapı Restoran’ta düzenlenen kahvaltı programına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Mustafa Derin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Başiskele İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul, Derince İlçe Müftüsü Birol Nurlu, Körfez İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, Darıca İlçe Müftüsü Muharrem Bilgiç, Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, Kandıra İlçe Müftüsü Burhan Bilgin, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ve çok sayıda hafız katıldı. 


BİN ÖĞRENCİYE BURS

Program Muhammet Turan isimli gen hafızın yemek duası ile başladı. Daha sonra kuran okunmasının ardından konuşmalar ile devam etti. Programda ilk konuşma yapan İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş, “İlim yayma cemiyeti olarak Kocaeli’de yaklaşık bin öğrenciye burs vermekteyiz. Müftülük ile birlikte gerçekleştirdiğimiz birçok eğitim çalışmamız vardır. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız dindar bir nesil yetiştirmek istediklerini söylediler. Bu dindar nesli yetiştirmek için bugün bir araya geldik. Bu toplantıda ilk adımı attık. Hepinize katılımızdan dolayı teşekkür ederim” dedi. 


BİN 34 ÖĞRENCİ DİN EĞİTİMİ ALIYOR

Daha sonra konuşma yapan Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, “Biz yalnızca kahvaltıda değil, Kuranda buluşuyoruz. Bu Kuran bizi doğru yola götürüyor. Rabbim bizi Kurandan ayırmasın. Biz 4 ve 5 yaşındaki çocukları alıp onları bu ışıkta yetiştirmek istiyoruz. Kuran hizmetinde ne gibi bir rota çizeriz onu konuşmak istedik. Bugün yatılı kuran kursları ile birlikte bin 34 öğrencimiz din eğitimi almaktadır. Artık bütün kurslarımızda sadece hafızlık değil kuran konusunda da eğitim vereceğiz. Bugün burada bu programı düzenleyenlerden ve katılım sağlayanlardan Allah razı olsun” diyerek hafızlık ile alakalı bir hadis ile sözlerini tamamladı. Doğan’dan sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, teşekkür konuşması yaptı. 

KOCAELİ BİR ADIM ÖNDE

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “Yaz Kuran kurslarında diğer illere göre Kocaeli’nin bir adım önde olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Bütün kitaplar bir kitabı anlatmak ve anlatmak için yazılır. Bu da Allah’ın kitabı Kuran’dır. Kuran’ı ezberlemek güzel ama kaybetmek vebali olan bir iştir. Özellikle hafız kardeşlerimizin tekrar etmesi gerekir. Türkiye hafızlık konusunda çok iyi durumda ama bu yeterli değil. Bizim sokaklarımızın da bu güzel seslerle dolması gerekiyor. Hafızlık çok önemlidir. Hafızlık insanın kalbini, zihnini ve hayatını inşa ediyor. İmam Hatip okullarına giden hafız çocuklara biz Diyanet Vakfı olarak burs veriyoruz. Bizim bu kurslarımızı bitiren 2 bin öğrenci var. Allah bizleri Kurandan ayırmasın” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki