Hakan Höbek başvurusunu yaptı

13 Şubat 2015, Cuma - 14:26

 

 AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Dr. Hakan Höbek, başvurusunda kurucusu olduğu partisinin her zaman neferi olmaya devam edeceğini söyledi.  

 

AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan Dr. Hakan Höbek, resmi başvurusunu İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a verdi. Engelli statüsünde başvuran Höbek, engellilerden ücret alınmamasına rağmen partiye bağışta bulundu. Partinin bir çok kademesinde görev aldığını belirten Höbek, bundan sonra da partinin neferi olmaya devam edeceğini kaydetti. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise Höbek’in engellilerden ücret alınmamasına rağmen bağış yapması nedeniyle teşekkür etti.

 

PARTİNİN NEFERİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Partimize uzun yıllar hizmet veren Hakan Höbek’in başvurusu bizi mutlu etti. Bu başvurunun kendisi için hayırlı olmasını diliyorum. Engellilerden başvuru ücreti almıyoruz. Hakan arkadaşımız başvurusunu yaparken ücretini ödedi” dedi. Partinin kuruluşundan bu yana partinin içinde olduğunu belirten Höbek, “Gebze’de teşkilatlarda yer aldıktan sonra İl yönetiminde yer aldım. Şimdi milletvekilli adayı olmaktan onur duyuyorum. Bu partinin Türkiye’yi nereden nereye geldiğini görüyoruz. Biz sonuna kadar partinin neferi olduk ve bundan sonra da olacağız” dedi.

 

 

Hakan HÖBEK Kimdir?

 

1965 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Başarılı bir eğitim süreci geçiren Hakan HÖBEK, çocukluk hayaline İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak ulaştı. 1990 yılında doktor olarak mesleğe ilk adımı attı.

Türkiye'nin önemli devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Gebze'nin ilk özel polikliniğini açtı. Sağlık sektöründeki yatırımlarını, sunduğu kaliteli hizmetlerle büyüten HÖBEK, 2003 yılında Gebze Merkez Hastanesi'ni kurdu. Hastanenin açılışını o dönemde başbakan olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

AK Parti'nin Türk siyasetine girmesiyle birlikte siyasi hizmetleri başladı. 2002 yılında AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. Devam eden süreçte Darıca ilçesi Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) başkanlığı görevini üstlenerek partisini Darıca'da seçime hazırladı.

AK Parti Kocaeli il başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü. AK Parti Darıca ilçe başkanı olarak görev yaptı.

Küçük yaşlarda geçirdiği çocuk felci nedeniyle sol bacağından engelli olan Hakan HÖBEK, hayatını engelli sorunları üzerine adadı. Meslek ve özel hayatı boyunca engelli vatandaşlarımız için yerel ve ulusal projeler üretti. Aktif görev aldığı birçok dernekte engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme taşıdı.

Sahibi olduğu hastanede engellilere sunduğu ücretsiz sağlık hizmetleri ile toplumun geniş kesimlerinden ve sivil toplum örgütlerinden takdir topladı. İş dünyası, hemşeri dernekleri ve görev aldığı tüm oluşumlarda engellilere daha yaşanabilir bir hayat sunma adına hazırladığı çalışmaların hayata geçmesini sağladı.

Bu kapsamda AK Parti'nin 2023 Türkiye vizyonuna hizmet etmek ve ülkemizdeki engelli statüsünü taşıyan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm ortağı olmak için 25. dönem milletvekili aday adayı oldu.

İyi derecede İngilizce bilen Hakan HÖBEK evli ve 2 çocuk babasıdır.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki